האם זוהי הטרדה מינית?!

עברת הטרדה מינית ואת/ה לא יודע/ת מה לעשות? קשה לך לספר לאנשים הקרובים אליך וזה עדיין תקוע כמו עצם בגרון? כאן תוכל/י לשתף ולחשוף ללא חשש שבהזדהות ולקבל את מלוא התמיכה, ההבנה והעזרה.

המנהלים: אורית, מיכלל

מדי

האם זוהי הטרדה מינית?!

הודעהעל ידי מדי » ג' דצמבר 30, 2008 12:55 pm

שלום רב ל"שומרות שתיקה".

ראשית כל הכבוד על האתר המעניין, כל הכבוד לחברי האתר אשר נותנים את עזרתם לגבי מקרים רבים אשר קראתי באתר.

ברצוני לספר ולהיתייעץ על משהו שמאוד מפריע לי במקום העבודה ,

הנני עובדת מזה כשנתיים בחברה מאוד מובילה ומצליחה במשק בתפקיד שירות לקוחות, כשמעלי יש את מנהל המוקד אשר נכנס לתפקידו לפני כשנה וחצי.
במהלך כל פגישת עבודה ב-4 עיניים אשר מתקיימת בערך כל שבוע במשרדו של המנהל שלי קורה משהו לא נעים, העיניים שלו תוך כדי שיחה מתמקדות בחזה שלי אבל כמעט 90% מהשיחה זה קורה, כל פעם שעומד ליד שולחני העיניים שלו בתוך החזה שלי, הגעתי למצב שכבר אין לי חשק לעבוד במקום העבודה רק בגללו, מרגישה במצב לא טוב עקב מבטיו בחזה שלי, לפני כשבועיים זימן הנהל שלי אותי ועוד עובדת למשרדו לשיחה עבודה משותפת, כשיצאנו מהשיחה אמרה לי חברתי "הבן אדם לא הוריד את עיניו במשך כחצי שעה מהחזה שלך", בחורות העובדות איתי במוקד החלו להעיר ולומר לי ללכת ולהיתלונן כי העניין הוא שהמבטים שלו ממש חודרים לתוך החזה שלי ואפילו לעוד 2 בחורות שגם הם מרגישות כך.
יש לציין כי המנהל שלי הינו אדם נשוי.

אני אובדת עצות, אוהבת את מקום עבודתי אך לא יודעת מה לעשות, בשבוע האחרון באחד מן הימים נקבעה שעה לשיחת עבודה ופשוט לא הגעתי באותו היום למקום העבודה רק בגלל ההרגשה הנוראה שהמנהל גורם לי, בנות איתי בעבודה מוכנות להעיד ולעמוד איתי אל מול תלונה, כי מעבר גם למבטים ישנה הרגשה של אבססייה כלפי, אך הינני חוששת לאבד את מקום עבודתי.

חשוב לציין כי הינני בחורה צנועה ולא לובשת מחשופים, תמיד יודעת לייצג היטב את מקום עבודתי.

אשמח לייעוץ מצידכם בהקדם, אני אובדת עצות.
תודה מראש. מדי.

סמל אישי של המשתמש
אייל
Site Admin

Re: האם זוהי הטרדה מינית?!

הודעהעל ידי אייל » ד' דצמבר 31, 2008 11:43 am

ברוכה הבאה לשוברות שתיקה (:
אחת הבעיות בהטרדה מינית במקום העבודה, הינה החשש של המוטרדת, להעיר לבוס שלה, או לדווח עליו כי "הוא לא יקבל את זה טוב"
חשש להתנקלות שלאחר מכן, לפיטורין וכו, ולפעמים אפילו פשוט מרגישים לא נעים להעיר למישהו "מעלינו"... זה יכול להיות בדברים פעוטים בהרבה..
את נמצאת בסיטואציה נניח מחוץ למשרד הבוס שלך מעשן וזורק את הסיגריה על הרצפה - זה נורא מפריע לך, האם תעירי לו ? לא בטוח...

מכיוון שמדובר "רק" במבט, דבר שלא מקוטלג בחוק כהטרדה מינית אך אין ספק שגורם לך לאי נוחות באותה מידה של הטרדה מינית,
יש לי הצעה בשבילך, נסי להעיר לו על כך בצורה של הומור אך באסרטיביות, למשל:
א. א... סליחה, אבל העיניים שלי פה, כשאת מצביעה לכיוון הפנים שלך ומבהירה לו שאת קולטת את המבט שלו.
ב. משהו לא בסדר עם החולצה שלי שאתה בוהה בה ככה?
ג. לא יודעת אם זה בטעות, או שאתה לא רגיל להסתכל לאנשים בעיניים, אבל מביך אותי ממש שאני מרגישה כאילו אתה בוחן לי את הגוף במקום להסתכל על הפנים שלי.
ד. אני שוקל לעשות ניתוח העלמת חזה כדי שארגיש שאתה מתרכז בי בשיחה ולא בו.

את מוזמנת לתרגל את זה קצת עם עצמך, או על חברה שלך... כדי שתרגישי בטוחה יותר כשאת אומרת את זה...
וכשאת אומרת, תדאגי שזה יאמר בצורה אסרטיבית, ואפילו אולי כשיש עוד עובדת באיזור... סביר להניח שזה יעשה את העבודה.
מה יותר נפלא מאשר לגרום לבחורה ששכחה איך מחייכים, לצחוק...
"כדי להגשים חלום אחד ישן, יש צורך במליון חולמים שלא עוצמים את עיניהם..."
http://shovrotshtika.co.il

סמל אישי של המשתמש
עדי
מתנדבת מסל"ן

הודעהעל ידי עדי » ג' ינואר 13, 2009 12:08 pm

מדי שלום,
קודם כל חשוב לי לציין כי החוק כן מגדיר את מה שקורה לך כ"סביבת עבודה עויינת" ולכן זה כן נחשב כהטרדה מינית- זה אכן מעוגן בחוק.
דבר ראשון אני חושבת שכדאי לך לפנות למרכז הסיוע הקרוב לביתך בטלפון 1202, שם יושבת בד"כ מישהי שמתמחה בהטרדות במקום העבודה.
במידה וזה אינו נראה לך , נסי לבדוק אפשרות למצוא במקום עבודתך, אולי אפילו בסניף הארצי אם אין בסניף שלך, עובדת שנקראת "ממונה על הטרדות מינית במקום העבודה" בד"כ יש פונקציה כזו. החוק במדינת ישראל מחייב סכל מקום עבודה שיש בו מעל 25 עובדים למנות ממונה שתפקידה הוא ללות ולהדריך אותך במקרה שכזה.
במידה ואין, גשי עם אחת מהחברות שלך שראו, הרגישו ויודעות מה הוא עושה, למנהל של המנהל שלך. .
חשוב לי שתדעי שסביר להניח שהוא עשה, עושה ויעשה את מה שעושה לעוד בנות. את לא עשית שום דבר, אין קשר לאיך שאת מתלבשת, אין קשר לעובדה שהוא נשוי! הבעיה שלו היא שלו בלבד, לא שלך!
במידה ואת כן רוצה לפנות אליו ישירות, עשי זאת רק בנוכחות אדם אשר בכיר ממנו, לא בשום דרך אחרת.
שוב...אני ממליצה לך צרי קשר עם מרכז סיוע בטלפון 1202! הם מומחים בדברים האלה! זה קורה לכל כך הרבה בנות...אל תתבישי...
ואם תרצי להיתעץ שוב כיתבי לי...
אני פה...
שלך,
עדי עטיה
עובדת סוציאלית, רכזת מחלקת סיוע
מסל"ן

סמל אישי של המשתמש
מעיין
משתמש פעיל

הודעהעל ידי מעיין » ש' ינואר 24, 2009 3:28 pm

היי מדי,
ראשית זוהי הטרדה לכל דבר, אפילו אם הדבר נעשה בלי מגע או הערה...
ועל כן :
"הטרדה מינית" היא תרגום מילולי מאנגלית של "sexual harassment" והגדרתה במובנה הרחב הינה כל התנהגות בעלת אופי מיני של אדם אחד שיש בה כדי לפגוע באדם אחר. הפגיעה אינה חייבת להיות מתוך מניע מיני דווקא - לעתים ההטרדה המינית היא מכשיר המשמש אדם אחד כדי לפגוע באדם אחר, בשל מניע אחר, כגון, יריבות במקום העבודה. כך למשל - גברים עלולים להטריד מינית נשים העובדות בתחומים הנחשבים "גבריים" על מנת "להעמידן במקומן" כאשר מעמדן המקצועי ותפקידן מהווים איום על מעמדם של הגברים באותו מקום עבודה. הטרדה מינית יכולה להתבטא באופנים שונים - בדיבורים בלבד - לעתים הם בעלי אופי של חיזור, לעתים הם נושאים אופי של רמזים, בקשות או הצעות על רקע מיני. באופן בלתי מילולי - נעיצת מבטים באברי גוף אינטימיים של האישה, קריצה, סימון תנועה ביד וכו'. בהבטחות על רקע מיני - ניסיונות להשגת טובות הנאה מיניות באמצעות הבטחה לתמורה חומרית כלשהי (כגון: העלאת שכר לעובדת, חופשה, רכב) או עידוד מוראלי (כגון:" יהיה בסדר"). בלחץ ואיומים על רקע מיני תוך ניסיונות להשגת טובות הנאה באמצעות איומים פיזיים או נפשיים (איום בפיטורין או בשימוש באלימות).
בין הקצוות של התופעה מצויות צורות רבות של התנהגות ברמות שונות של פגיעה. ברוב המקרים של הטרדה מינית חמורה, קדמו לה תופעות של הטרדה מינית ברמות חמורות פחות.

את ההמשך תוכלי לקרוא כאן : http://www.starmed.co.il/Wizo/SexualHarassmentLaw

זהו נושא מאד רגיש ולעיתים אנחנו לא יודעים כיצד להתמודד עמו. אומר לך את דעתי...
אני הייתי מעירה לו בצורה הכי ישרה, את נמצאת במקום עבודה ומגיע לך את היחס הכי מכובד שיש.
אני מאד חדה, אפילו אם זה היה מעמיד את המשרה שלי בסכנה, מגיע לך קודם כל יחס הוגן, ולצערי אנו לא תמיד מקבלות אותו.
אם לא תעזור ההערה שלך כלפיו תפני לדרג מעליו או חפשי לך מקום עבודה אחר, קודם כל תחשבי על האינטרסים שלך את מגיעה לשם על מנת
לעבוד ומגיע לך להרגיש בטוחה ונינוחה שם.
אני להבדיל מהדס חושבת שעדיף לעשות זאת אחד על אחת כי יכול מאד להיות שאם תהיה נוכחת חברה זה יהווה איום עליו או משהו...
אבל שוב.. זוהי בחירה שלך..
מחכה לשמוע ממך..

מעיין.
האדם דומה לציפור.
בכוחה של ציפור
לדאות מעלה מעלה,
אבל בתנאי שתניע את כנפיה ללא הרף.
אם תפסיק מעופה לרגע,
הרי היא צונחת ונופלת.

שי מתנה
משתמש פעיל
יצירת קשר:

הודעהעל ידי שי מתנה » ג' ינואר 27, 2009 4:21 pm

מדי יקירה
ליבי איתך
הישמרי לך והיזהרי!
אני עבדתי כ 7-8 שנים עם הבוס שלי , בהתחלה היו לו הערות על כמה שאני מושכת ושאם הייתי מתחילה איתו היה מגיב וכל מיני מבטים,
כך זה מתחיל לפעמים, ושאני צריכה לעבור הגדלת חזה והוא מוכן לממן לי, הכל כחה כאילו בצחוק.

בסוף הגעתי למצב של ניצול מיני קשה ביותר כמעט שנתיים ועכשיו רק אחרי כמה שנים - הגשתי תביעה
עכשיו אנחנו לפני משפט, בהליכים. זה לא פשוט ועדיף שתלכי ממקום כזה, גם במחיר של עבודה טובה
זה מוביל, בלי שתרצי לפעמים, לדברים רעים - תוך ניצול סמכותו כבוס.
שלך
שי
שי שמאוד אוהבת בעלי חיים

שירה

הודעהעל ידי שירה » ב' פברואר 16, 2009 1:46 pm

מעיין כתב:היי מדי,
ראשית זוהי הטרדה לכל דבר, אפילו אם הדבר נעשה בלי מגע או הערה...
ועל כן :
"הטרדה מינית" היא תרגום מילולי מאנגלית של "sexual harassment" והגדרתה במובנה הרחב הינה כל התנהגות בעלת אופי מיני של אדם אחד שיש בה כדי לפגוע באדם אחר. הפגיעה אינה חייבת להיות מתוך מניע מיני דווקא - לעתים ההטרדה המינית היא מכשיר המשמש אדם אחד כדי לפגוע באדם אחר, בשל מניע אחר, כגון, יריבות במקום העבודה. כך למשל - גברים עלולים להטריד מינית נשים העובדות בתחומים הנחשבים "גבריים" על מנת "להעמידן במקומן" כאשר מעמדן המקצועי ותפקידן מהווים איום על מעמדם של הגברים באותו מקום עבודה. הטרדה מינית יכולה להתבטא באופנים שונים - בדיבורים בלבד - לעתים הם בעלי אופי של חיזור, לעתים הם נושאים אופי של רמזים, בקשות או הצעות על רקע מיני. באופן בלתי מילולי - נעיצת מבטים באברי גוף אינטימיים של האישה, קריצה, סימון תנועה ביד וכו'. בהבטחות על רקע מיני - ניסיונות להשגת טובות הנאה מיניות באמצעות הבטחה לתמורה חומרית כלשהי (כגון: העלאת שכר לעובדת, חופשה, רכב) או עידוד מוראלי (כגון:" יהיה בסדר"). בלחץ ואיומים על רקע מיני תוך ניסיונות להשגת טובות הנאה באמצעות איומים פיזיים או נפשיים (איום בפיטורין או בשימוש באלימות).
בין הקצוות של התופעה מצויות צורות רבות של התנהגות ברמות שונות של פגיעה. ברוב המקרים של הטרדה מינית חמורה, קדמו לה תופעות של הטרדה מינית ברמות חמורות פחות.

את ההמשך תוכלי לקרוא כאן : http://www.starmed.co.il/Wizo/SexualHarassmentLaw

זהו נושא מאד רגיש ולעיתים אנחנו לא יודעים כיצד להתמודד עמו. אומר לך את דעתי...
אני הייתי מעירה לו בצורה הכי ישרה, את נמצאת במקום עבודה ומגיע לך את היחס הכי מכובד שיש.
אני מאד חדה, אפילו אם זה היה מעמיד את המשרה שלי בסכנה, מגיע לך קודם כל יחס הוגן, ולצערי אנו לא תמיד מקבלות אותו.
אם לא תעזור ההערה שלך כלפיו תפני לדרג מעליו או חפשי לך מקום עבודה אחר, קודם כל תחשבי על האינטרסים שלך את מגיעה לשם על מנת
לעבוד ומגיע לך להרגיש בטוחה ונינוחה שם.
אני להבדיל מהדס חושבת שעדיף לעשות זאת אחד על אחת כי יכול מאד להיות שאם תהיה נוכחת חברה זה יהווה איום עליו או משהו...
אבל שוב.. זוהי בחירה שלך..
מחכה לשמוע ממך..

מעיין.

אני לגמרי מסכימה שזו הטרדה מינית. מסכימה שאלה יכולים להיות המניעים של הגבר.
ובכל זאת קצת מדאיגה אותי האפשרות שהיא תדבר איתו על הנושא הזה בארבע עיניים.
ובזה אני מסכימה אם הדס. במידה ותירצי לגשת אליו עשי זאת עם אדם שאת סומכת עליו.
בעצם, אני אישית חושבת שאין טעם להגיד לו בפנים את מה שמפריע לך בו.
כמו מכל ביקורת, הוא רק יחשוב איך להתגונן. אני מציע ישר לגשת לגורמים שמעליו ולדווח.
אין טעם לדבר איתו, הוא מרגיש מעליך, הוא מרגיש שמותר לו,
על מנת להרגיע אותו קצת תצתרכי שמישהו מעליו יעמיד אותו במקומו.
לך אין מה להתעסק איתו, זה רק יסחוט ממך רגשות שליליים ומיותרים לחלוטין.

חזור אל “הטרדה מינית”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 21 אורחים