אנונימית: הבוס שלי נוגע בי, וגורם לי לראות סרטים כחולים

עברת הטרדה מינית ואת/ה לא יודע/ת מה לעשות? קשה לך לספר לאנשים הקרובים אליך וזה עדיין תקוע כמו עצם בגרון? כאן תוכל/י לשתף ולחשוף ללא חשש שבהזדהות ולקבל את מלוא התמיכה, ההבנה והעזרה.

המנהלים: אורית, מיכלל

סמל אישי של המשתמש
אייל
Site Admin

אנונימית: הבוס שלי נוגע בי, וגורם לי לראות סרטים כחולים

הודעהעל ידי אייל » ב' יולי 16, 2007 2:21 pm

הודעה שנשלחה ל"שוברים שתיקה" באופן אנונימי
אני עובדת במקום עבודהשהבוס מכניס אותי
לחדר ומראה לי סרטים כחולים במחשב טוען
כרגע שלחו לי בואי תיראי כאשר עובר דרך
החדר שלי ומאחורי נוגע לי בישבן אני לא
מסוגלת להמשיך בצורה זו אני ביקשתי לעזוב
על מנת שיקלו עלי דיברתי עם הבוסית לא
סיפרתי לה את האמת ןהבוס מתעלל בי ואומר את
תשארי עד שאמצא לך מחליפה אני לא יכולה
יותר מה לעשות בבקשה אני פוחדת שאצא בלי
מכתב פיטוורין לרשויות אני זקוקה לעצה
וכמובן להמשיך בחיי בצורה מסודרת בבקשה
בבקשה מה לעשות אני מיואשת מאוד לא ישנה
בלילה ובני ביתי לא יודעים כלום

שלום לך,
קודם כל טוב שמצאת את דרכך אלינו,
חשוב קודם שתביני באופן מוחלט שמה שהבוס שלך עושה הוא לא בסדר.
לא ציינת בפנייתך, האם היתה סיטואציה שבה אמרת לו שאת לא מעונינת,
בין אם לגבי הסרטים, או הערות כלפיך, או נגיעות בישבן.

אל אף שמדובר לעיתים בסיטואציה שבה קשה לבחורה מתוך אי נאימות, להבהיר באסרטיביות שזה לא מקובל עליך, ואת לא מעונינת ומבקשת שיפסיק עם זה מיד.
חשוב להבין שזו זכותך, וחובתך כלפי עצמך לגבי הבוסית שלך, אני דווקא כן הייתי מציע לך לפנות אליה ולספר לה את האמת,
כבחורה, סביר להניח שהיא תגלה רגישות כלפי זה...

מספר מקורות שאת יכולה להיעזר בהם:
1. להצטרף לפורום שלנו בשוברים שתיקה, ולדבר על זה, להוציא החוצה את כל מה שאת שומרת בבטן כי את חוששת לספר. למה? קודם כל
כדי שהלחץ ישתחרר קצת, ותקבלי הרבה תמיכה מהבנות המקסימום שנמצאות בו, דבר שיתן לך כח לעמוד על שלך ולהרגיש טוב יותר עם עצמך.
http://shovrimshtika.co.il/forum

2.
לקרוא קצת חומר על הטרדה מינית, כדי שתיווכחי שמה שהוא עושה לך מאד לא בסדר, ושהחוק לצידך.
הטרדה מינית בויקיפדיה
http://he.wikipedia.org/wiki/%D7%94%D7% ... 7%99%D7%AA
הטרדה מינית בעבודה, מתוך אתר מקום.
http://www.macom.org.il/harassment_at_work-law.asp
ואתר המיוחד לזכויות האישה העובדת המתיחס לכך בצורה רחבה וברורה
http://www.ovdot.co.il/Hatrada/

, 3
לדבר עם אחד מהגופים המופיעים בדף הטלפונים שלנו
http://shovrimshtika.co.il/phones
יש שם הן גופים המשמשים אוזן קשבת ויוכלו להפנות אותך לגופים מתאימים לטיפול, כגון יעוץ משפטי.
והן רשימה של גופים המספקים ייעוץ משפטי, ועזרה לנשים שנתקלות בדברים מהסוג עליו את מדברת.

מקווה שזה עזר,
תרגישי חופשי לפנות אלינו דרך האתר או דרך הפורום, היתרון בפניה דרך הפורום, הוא שהרבה בנות רואות את זה, ואת יכולה לקבל תגובות מהירות יותר, ומיותר בנות,
וכמובן בכך שבנות לומדות מזה, מחזקות אחת את השניה ומקבלות כח לעמוד על שלהן.
חשוב לציין שהפורום הוא אנונימי לגמרי, את בוחרת את הכינוי שלך, ובוחרת איזה פרטים את רוצה להגיד עליך ואיזה לא.

המשך יום טוב

rose

Re: אנונימית: הבוס שלי נוגע בי, וגורם לי לראות סרטים כחולים

הודעהעל ידי rose » ד' יולי 18, 2007 8:33 pm

שלום לך,
אני לא מוסמכת משום טעם מקצועי, אבל אני יכולה לשתף אותך בחוויה שאני עברתי,במקום העבודה הקודם שלי, בחברה מאוד מוכרת הוטרדתי מילולית ע"י גורם מאוד בכיר בחברה, אחד מראשי הצמרת שם, זה התבטא במצבים שבהם הוא הפתיע אותי כשהוא עומד מאחורי ומביט בי ארוכות מבלי שאדע כשהייתי בחדרים שמבודדים משאר העובדים, בזה שהוא אמר לי שלדעתו אני אישה מאוד מושכת,שאי מאוד יפה מבחוץ והוא מניח שגם מבפנים "על אף שעדיין לא בדקתי אותך מבפנים" בזה שלדעתו אני צריכה להיות פחות נוקשה ופחות ללכת לפי הכללים וללכת עם התחושות שלי. כל ביקור חודשי אצלו במשרד הפך את הערב שלפני יום העבודה , למלא מתחים וחששות.הקפדתי לבוא אליו בלבוש צנוע מהרגיל, והוא העיר לי על זה, שאם אתלבש יותר חשוף יעשה בשבילי את העבודה יותר מהר.

אומר לך את האמת, ניסיתי להתכחש למצב, ראיתי לאן זה הולך ולא האמנתי שזה קורה לי, נוכח המצב הזה נעשתי מדוכאת ולא שקטה,פחדתי שיום אחד הוא אולי ישלח לי ידיים.
למה לא שיתפתי אף אחד אני באמת לא יודעת, איפשהו חשבתי שאני אולי גרמתי לו להתייחס אלי בצורה כזאת-אבל זה לא נכון!

זה הגיע למצב שהוא סיפר לי כי הוא יודע שבכוונת החברה לפטר אותי (=מה שהיה שיקרי לגמרי,נוכח העובדה שבאותו היום קודמתי וקיבלתי העלאה) ושאני לא אדאג לכלום כי הוא יסדר לי שישאירו אותי וכן שאני גם אקבל העלאה בנוסף. הבנתי טוב מאוד מה הוא עושה, מנסה לגרום לי להיות תלויה בו, מנסה לגרום לי לרצות לגמול לו. באותו היום הוא התקשר למשרדי 5 פעמים בשעה אחת כדי להרגיע אותי "שיש מישהו שדואג לנסיכה כמוך", בפעם השישית החלטתי לשאול אותו אם הוא מעוניין בתא יחד עם הנשיא קצב, והוא שתק,אמרתי לו שאני לא מעוניינת בעזרה שלו.

אין ספק שהסיבה העיקרית להתפטרות שלי משם, הוא הגבר הזה שגרם לי להרגיש כ"כ רדופה.
לאחר שהבין שאני עוזבת ושלא "יצא" לו ממני כלום, הוא אמר לי שלדעתו אני בסך הכל ילדה שרצה לעזור לה להתקדם והאמין בטיפת הפוטנציאל שלה.

מה שרציתי להגיד לך, זה שלא נתתי למצב הזה להתדרדר לנגיעות או הטרדות חמורות מזה, אני מבינה את המצב של הפחד שבו את נמצאת-אבל את חייבת לצאת משם. וכמו שאייל הציע, הדרך הטובה ביותר לדעתי זה לספר, בלי להתבייש, תתפלאי אח"כ לשמוע שזה קרה לעוד רבות אחרותבמקום העבודה.

אין שום סיבה בעולם שתצטרכי לעבור את זה!

ממני ורד :)

[/code]

סמל אישי של המשתמש
אורית
מנהלת "שוברות שתיקה"
יצירת קשר:

יש מה לעשות...

הודעהעל ידי אורית » ה' יולי 19, 2007 10:35 pm

בכל מקום עבודה אמור להיות מישהו שאחראי על דברים כאלה אם אני לא טועה.

בכל מקרה, אל תהיי איפה שרע לך.

יש שם מישהו שאת יכולה לספר לו את האמת ? אם כן, ספרי.

אל תתני לזה להימשך ככה.

את יכולה לעצוראותו למרות שזה מפחיד.

אל תשתקי, אל תתני לו להתייחס אלייך ככה.

אל תתני לו להתעלל בך !
מנהלת אתר "שוברות שתיקה"

הייתי כבר בשאול ויצאתי משם... אז מי יכול עליי ?

חזור אל “הטרדה מינית”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 13 אורחים