היי. - אולי טריגר

משפחה לא בוחרים, אנחנו נולדים לעולם הזה, לאנשים שאמורים להיות הסביבה הקרובה ביותר אלינו.
במשפחה, שאמורה לאהוב באש ובמים, לפעמים דווקא האנשים שאמורים להגן עלינו מהעולם, הם אלו שפוגעים בנו.
לפעמים הסביבה או שאר בני המשפחה מרגישים, ולפעמים אנחנו מוצאים את עצמנו לבד לבד, בלי שאף אחד רואה ושומע.
תקיפה מינית במשפחה, יכולה להיות מאבא, אמא, אח ואפילו אחות - כולם אסורים על פי חוק, ואף אחד מהמקרים אינו אשמתכן/ם.
לצערנו, ואולי להפתעתכם, תופעה זו, אינה נדירה, אז חשוב מאד שלא תתביישו, כי אנחנו כאן בשבילכם...
בפורום הזה תוכלו לדבר על כל מה שעובר עליכם, המחשבות, החששות, לשאול שאלות, לדבר עם בנות ובנים שעברו או עוברים
דברים דומים, ובעיקר, תמצאו את עצמכם מוקפים באנשים טובים ותומכים, שיקשיבו בסבלנות, יתמכו ויעטפו אותכם בהרבה אהבה.

המנהלים: אורית, מיכלל

אליס בארץ הפלאות

היי. - אולי טריגר

הודעהעל ידי אליס בארץ הפלאות » ב' ינואר 15, 2018 7:13 pm

היי. אני חדשה בפורום.
במהלך השנה האחרונה החלו לעלות לי פלאשבקים מתקיפה מינית מצד סבא שלי. אני לא זוכרת את התקיפה בכלל (אלא דרך פלאשבקים וחלומות). כך שאיני יודעת אם הייתה או לא הייתה. הורי והמטפלת שלי מודעים בפלאשבקים למרות שרוב הזמן אני נמנעת מלדבר עליהם והם אינם יודעים בדיוק מה קורה שם. הייתה חקירה במשטרה שנסגרה -לא אני הגשתי את התלונה. אני סיפרתי למטפלת שלי בלי ידע על זה שהיא תהיה חייבת להעביר הלאה. היא כחוק העבירה והתלונה הוגשה- (אני לא יודעת מאיזו סיבה.)
קודם כל, הגני על הגוף
שאיש מבחוץ לא ייכנס בך.
ידיים שמרי קרוב אל הפרצוף
זה המקום הראשון, רואים מה קורה לך.

עטפי היטב כל פצע חשוף
שם הוא מנסה לפגוע
שיווי משקל, שלא תיפלי לטירוף
גופך מסוגל, קרב איגרוף.

-קרב אגרוף - אפרת גוש -

אליס בארץ הפלאות

Re: היי. - אולי טריגר

הודעהעל ידי אליס בארץ הפלאות » ב' ינואר 15, 2018 10:35 pm

פעם הייתי מספרת כשהיו לי פלאשבקים. אפילו להורים. עד שלמדתי שזה מכאיב לאמא. (לא שאני יכולה להאשים אותה.)
היום זה קשה מדי.
הפלאשבקים גורמים לתחושת ניתוק.
פגעתי בעצמי היוםסיפרתי למדריכה בפנימיה אבל לא אמרתי לה בדיוק למה. איך אפשר להסביר שהייתי צריכה לחוות תחושה אמיתית חזקה? להזכיר לעצמי שזה עכשיו?
מפחדת לדעת אם הפלאשבקים אמיתיים או לא.
כי אם כן, אם כן, מה אם הוא עושה את זה גם לאחיות שלי או לבנות הדודות שלי? מה אם אני לא עשיתי מספיק כדי להגן? כי לא הצלחתי לדבר מספיק בחקירה? כי לא צעקתי על אמא שתפסיק להשאיר אותן לבד אצלו? אם כן, מה זה אומר עלי? אני לא צעקתי. רוב הזמן הייתי כמו בובה. קפואה. שקטה. אם כן, איך ממשיכים מכאן? איך משתפים? איך מפסיקים את הפלאשבקים?
ואם לא, אם לא, למה אני רואה ושומעת, ומרגישה, ומריחה וטועמת את הפלאשבקים? מה יש לי?

*לא מאשימה אף אחד אחרת שקפאה.- יודעת שזה מצב שיכול לקרות וזו אחת מהשיטות הגנה של הגוף - רק את עצמי.
כנ"ללגבי תלונה/שיתוף/דיבור.
קודם כל, הגני על הגוף
שאיש מבחוץ לא ייכנס בך.

עטפי היטב כל פצע חשוף
שם הוא מנסה לפגוע
גופך מסוגל, קרב איגרוף.

-קרב אגרוף - אפרת גוש -

יוחאי
משתמש פעיל

הודעהעל ידי יוחאי » ג' ינואר 16, 2018 12:05 am

יקירה,
ראשית כל מציעה לך לכבד את החוויות שעולות מגופך ולהקשיב להן. את לא אשמה! ולא אחרית! על אף ילדה שם. המבוגרים האחראים סביבך אמורים לטפל בזה.
שנית אם תולכי לבקש מהפנימיה טיפול שמיועד לנפגעות תקיפה מינית (מטפלת שעברה הכשרה בתחום) זה יהיה הרבה יותר טוב. כי יהיה לה ידע נרחב.
שלישית, שום דבר לא סגור ואולי בהמשך אם תרצי תפתחי שוב את התלונה. חוק ההתיישנות על פגיעות במשפחה נספר מגיל 18+ 20 שנים.
ותשתפי כאן, מבינות את הכאב הבלתי נסבל אבל לא מגיע לך שאת תכאיבי לעצמך.
אתה יוצר יקום משלך במהלך חייך

אליס בארץ הפלאות

הודעהעל ידי אליס בארץ הפלאות » ג' ינואר 16, 2018 7:48 am

קודם כל תודה.
אבל לא בטוחה שיש בפנימיה טיפול כזה. חוץ מזה שאינני בטוחה אם זה אמיתי בכלל. (או לפחות מנסה לשכנע את עצמי ככה. כי אני עדיין רואה אותו. וגם ככה מפחדת ממנו. וגם ככה צריכה לתת לו לנשק אותי במצח. וגם ככה זה לא ישנה)
קודם כל, הגני על הגוף
שאיש מבחוץ לא ייכנס בך.

עטפי היטב כל פצע חשוף
שם הוא מנסה לפגוע
גופך מסוגל, קרב איגרוף.

-קרב אגרוף - אפרת גוש -

יוחאי
משתמש פעיל

הודעהעל ידי יוחאי » ג' ינואר 16, 2018 8:01 am

את יכולה להחליט שלא מתאים לך!
זכותך על גופך.
ואם לא תנסי עם הפנימיה לא תדעי. לדעתי את זהאית חינם מהמדינה לטיפול כזה.
ויכול להיות שיתברר שלא היה ולא נברא, אבל בנתיים את סובלת אז אולי כדאי לקבל לזה מענה...
אתה יוצר יקום משלך במהלך חייך

אליס בארץ הפלאות

הודעהעל ידי אליס בארץ הפלאות » ג' ינואר 16, 2018 8:20 am

הבעיה שאם מציפים שוב. גם אמא שלי תדע מזה. ולאמא שלי גם ככה כואב וקשה. ואני גם ככה מוסיפה. ואולי עדיף לפגוע בעצמי ולתת להם לחיות באשליה שאני סתם רוצה תשומת לב (או מה שהם לא חושבים)
בעע. שוב התחילו פלאשבקים.
קודם כל, הגני על הגוף
שאיש מבחוץ לא ייכנס בך.

עטפי היטב כל פצע חשוף
שם הוא מנסה לפגוע
גופך מסוגל, קרב איגרוף.

-קרב אגרוף - אפרת גוש -

סמל אישי של המשתמש
זיו
משתמש פעיל

הודעהעל ידי זיו » ד' ינואר 17, 2018 1:47 am

אליס יקרה,
אני מצטרף למה שכתבה לך יוחאי
אני רוצה רק להוסיף ולחזק את מה שיוחאי אמרה
ויכול להיות שיתברר שלא היה ולא נברא, אבל בנתיים את סובלת אז אולי כדאי לקבל לזה מענה...
לקבל עזרה מקצועית זה טוב מכל כיוון שמסתכלים על כך:
אם אכן הותקפת ע"י סבך, אזי זה יהייה תחילת טיפול שיעזור לך להתמודד עם התקיפה וכל הנגזרות הנובעות מכך (פלאשבק וכ"ו)
ואם לא היתה תקיפה כזו לפחות תוכלי להרגיע את מצפונך בעניין זה.
בכל מקרה תעשי מה שאת מרגישה שמתאים לך ואת שלמה איתו (אם לגשת לטיפול או כל דבר אחר)

מאחל לך ימים טובים.

:growing:
זיו

מודעות ומניעת תקיפה מינית
לנערות ונשים

חזור אל “תקיפה מינית במשפחה”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 36 אורחים