למה זה מועיל?!

משפחה לא בוחרים, אנחנו נולדים לעולם הזה, לאנשים שאמורים להיות הסביבה הקרובה ביותר אלינו.
במשפחה, שאמורה לאהוב באש ובמים, לפעמים דווקא האנשים שאמורים להגן עלינו מהעולם, הם אלו שפוגעים בנו.
לפעמים הסביבה או שאר בני המשפחה מרגישים, ולפעמים אנחנו מוצאים את עצמנו לבד לבד, בלי שאף אחד רואה ושומע.
תקיפה מינית במשפחה, יכולה להיות מאבא, אמא, אח ואפילו אחות - כולם אסורים על פי חוק, ואף אחד מהמקרים אינו אשמתכן/ם.
לצערנו, ואולי להפתעתכם, תופעה זו, אינה נדירה, אז חשוב מאד שלא תתביישו, כי אנחנו כאן בשבילכם...
בפורום הזה תוכלו לדבר על כל מה שעובר עליכם, המחשבות, החששות, לשאול שאלות, לדבר עם בנות ובנים שעברו או עוברים
דברים דומים, ובעיקר, תמצאו את עצמכם מוקפים באנשים טובים ותומכים, שיקשיבו בסבלנות, יתמכו ויעטפו אותכם בהרבה אהבה.

המנהלים: אורית, מיכלל

מלאני
משתמש פעיל

Re: למה זה מועיל?!

הודעהעל ידי מלאני » ש' אוגוסט 19, 2017 5:13 am

זאת הסיבה היחידה שאני מצליחה לחשוב עליה לגבי פלאשים...

"לדעתי נושא הפלאשבקים זה בכלל מעיד על טראומה קשה לא מעובדת. המח לא עיבד לגמרי את הטראומה אז הטראומה נותנת את אותותיה. כל בן אדם מגיב אחרת לסיטואציות שונות ומי שלא יסבול מפלאשבקים יסבול בדרכים אחרות."

להתחבר לאמת שבי..
משתמש פעיל

הודעהעל ידי להתחבר לאמת שבי.. » א' אוגוסט 20, 2017 12:09 am

לא ציפיתי להתיחסות כזו מפורטת.. זה עושה טוב לראות שלאנשים אכפת!!
מלאני כתב:מטפלת טובה תבין שמה שעברת זה פגיעה - לא משנה איך החוק רואה את זה משנה מה שאת מרגישה. כך מטפלים טובים רואים את זה. זה לא בית משפט - זה התהליך שלך להחלמה.‏‎

זה לא לגמרי נכון לצערי.גם מטפלות טובות טועות.. בטיפול הקודם בו הייתי שהייתה לי מטפלת מדהימה שהביאה אותי למקום מדהים בחיים שלי! כשהגענו בין השאר גם לסיפור שאני חושבת שזה אולי פגיעה היא קצת פקפקה בנושא... והיא באמת מטפלת מקצועית ואלופה! יש כמה אופציות, או שאני סתם מגזימה וחיה בסרט איך שאני מרגישה לגבי הנושא למרות שבסופו של דבר המטלת שלי אמרה לי את המשפט הכי נכון בעולם הזה! "עם רגש לא מתווכחים. מי יכול להתווכח איתך איך *את* מרגישה? ואת עם עצמך לא יכולה להקשות ולדרוש יותר מדי, כי זה הרגש שלך ואין מה לנסות לשכנע את עצמך במה שאת לא.." אז אם אני מרגישה ככה אז אולי זה כן.. אבל בנושא הזה יש יותר צדדים של כן או לא.
או שפשוט בגלל שבחיים לא סיפרתי לה בפה את הסיפור אז היא לא לגמרי הבינה מה קרה..
או שבגלל שהיא לא מתמחה בנושא אז היא טעתה.. למרות שאני יודעת על בנות שנפגעו שהיא טיפלה בהם והם היום יצאו מזה...
מבלבל קצת...
מלאני כתב:אני לא בדיוק יודעת איך עובד התהליך עם מי שעדיין לא מלאו לו 18 מבחינת איזה מידע מוסרים להורים ועד כמה מערבים אותם אך הייתי רוצה להאמין שמה שנאמר בחדר הטיפול נשאר בחדר הטיפול.. אחרת טיפול אמיתי וטוב לא יכול להתקיים כי אי אפשר להפתח ולסמוך על מי שירוץ לספר להורים שלך את הדברים שאת אומרת בטיפול..
אולי שווה להתייעץ עם 1202 מה מידת עירוב ההורים במקרים שכאלו..?
מה את חושבת? אם הם לא ידעו לענות אולי שווה להתייעץ עם עורך דין (יש ייעוץ חינם באינטרנט) או פסיכולוג על מה מידת ההתערבות שמותרת מבחינה חוקית מתחת לגיל 18 בתחום הספציפי הזה..?
‏‎
‎‏
מה שידוע לי צריך את ידיעת ההורים על הטיפול עצמו אבל ברור שלא כל דבר שנאמר בחדר צריך לעבור הלאה.. ככה לא בונים מערכת שבנויה על אמון... אבל אם יש דברים קיצוניים המטפלת יכולה לקחת החלטה לערב את ההורים, לרוב בהתיעצות ודחיפה שלי לעניין..
אבל אני לא רוצה שההורים שלי בכלל ידעו שאני בעוד טיפול.. אני בקשר מאוד קטוע עם ההורים שלי.... ותודה! לא ידעתי שיש מקומות שאפשר לשאול בהם פרטים כאלה....

להתחבר לאמת שבי..
משתמש פעיל

הודעהעל ידי להתחבר לאמת שבי.. » א' אוגוסט 20, 2017 12:23 am

מלאני כתב:
"אבל מצד שני אני מתה לטפל בעצמי ולסגור במידה מסוימת את החלק הזה של חיי..." - זה מדהים! את כל כך צעירה אבל כל כך בוגרת באותו זמן. אני כשהייתי בגיל שלך אין סיכויי בכלל שאשמע על רעיון של לדבר על מה שעברתי בכלל. זה כל כך מחמם את הלב! יש לך כוחות ויכולות מדהימים! לא הרבה צעירות מסוגלות לעבור ולרצות לעבור בכלל את התהליך הנורא הזה ומצד שני המדהים הזה.‏
‎‏
תודה... זה בהחלט עוד יותר מעודד לקפוץ לאש אחרי מילים כאלה :iloveu2: ‎‏
אני לא יודעת מאיפה זה בא לי אבל מגיל קטן מאוד יש בי דחף לטפל בעצמי.. מן הרגשה חזקה שזה הדבר שהכי יעזור לי ויעשה לי טוב.. אני שמחה שאני בנאדם כזה, אחרת איפה הייתי היום.. יש לי אמונה שאני אוכל להתקדם בחיים ולבנות את עצמי ולחיות חיים מאושרים ואפילו להתחתן בהמשך חיי ובעצם האמונה הזאת נותת לי את הכח להמשיך, עד הנפילה הבאה..
אני עדיין מפחדת מהתהליך ולפתוח את הסיפור, פחד מוותתת!!! אבל אני מקווה שזה יעזור לי ויביא אותי למקום חדש, אחר, גבוה יותר ממה שהייתי מגיעה בלי הפגיעה הזבל הזאת.... מקווה למצוא בתוכי כוחות לזה..
מלאני כתב:והעובדה שאת פוסט טראומטית רק צועק את העובדה שנפגעת במקרה/ים הזה/הללו.
אם החוויה לא הייתה טראומטית לא היית חווה פוסט טראומה - נקודה.

את האמת שאני לא ממש יודעת מה ההגדרה של פוסט טראומה ואני מדברת במילים פשוטות.. את המונחים מהספר והפילוסופיה אני קוראת מלא...

להתחבר לאמת שבי..
משתמש פעיל

הודעהעל ידי להתחבר לאמת שבי.. » א' אוגוסט 20, 2017 12:31 am

מלאני כתב:"וואו.. מלאני פשוט עזרת לי!! סידרת לי הרבה דברים בראש..." - אני כל כך שמחה לשמוע (:
לפעמים סדר בראש והבנה של מה שאנחנו עוברים ועברנו יכול מאוד להקל ולהרגיע - זה נותן לנו קצת תחושת שליטה.
גם חוסר הבנה של דברים מרגיש קצת כמו הלא מודע והלא מודע הרבה פעמים מפחיד ומאיים מאוד. כשדברים מובנים הם פחות מאיימים מה שנקרא.
לא יודעת אם את מתחברת לדברים שאני אומרת אך כך אני מרגישה כשאין לי סדר בראש לעומת כשעושים לי סדר בראש
‎‏
אני מאוד מסכימה עם זה! ועוד יותר אצלי.. אני בנאדם שאם אני לא יודעת ולא מבינה מה עובר עלי.. או שאין לי מילים לאיך שאני מרגישה זה מגביר לי עוד יותר את ההרגשה התלושה, הנחיתית, החרדה שמשתלטת עלי..
באמת עזרת לי! הבאת לי אור לפינות אפלות וחשוכות....
תודה!! :love1:

מלאני
משתמש פעיל

הודעהעל ידי מלאני » א' אוגוסט 20, 2017 12:34 am

אני חושבת שכדי לך להתייעץ עם איש מקצוע איך אפשר לקבל טיפול ללא ידיעת ההורים - בטוח שיש דרך כזו. לא יתכן שכל צעיר/ה שמקבלים טיפול מחוייבים בידיעת ההורים.. ומה אם הם הסיבה לכך שהקטין/ה זקוקים לטיפול..? חייבת להיות דרך לעקוף את ידיעת ההורים באופן חוקי.
יש באנטרנט פורום של עורך דין שמתמחה בפגיעות מיניות. שווה לשאול אותו איך עושים זאת...

לגבי המטפלת שהייתה לך - היא עשתה טעות ובסוף תקנה את עצמה והסבירה לך שאין להתווכח עם הרגשות שלך.
אם היא לא עברה הכשרה לטיפול בנפגעות תקיפה מינית סביר שיש לה הרבה פחות הבנה בנושא.
אני יכולה להגיד לך שבן אדם לא נהיה פוסט טראומטי מהאויר. בן אדם נהיה פוסט טראומטי בעקבות חוויה כל כך קשה ומזעזעת.
אני שמחה שהיא הייתה מקסימה אך בתחום הספציפי הזה כדי לקבל טיפול ממשהי שעברה הכשרה.
לקבל טיפול אצל מי שלא עברה הכשרה זה קצת כמו לעבור ניתוח א.א.ג על ידי הרופא משפחה. שניהם רופאים (רופא משפחה ורופא א.א.ג) אבל אחד עבר הכשרה ולימודים ספציפיים מעמיקים על מערכת הא.א.ג והשני עבר לימודים כללים יותר - לא ממליצה לעבור ניתוח א.א.ג אצל רופא משפחה :¶

מלאני
משתמש פעיל

הודעהעל ידי מלאני » א' אוגוסט 20, 2017 12:39 am

חח.. בזמן שהגבתי לפוסט הראשון שלך הספקת לכתוב הרבה.. אקרא ואגיב (:

מלאני
משתמש פעיל

הודעהעל ידי מלאני » א' אוגוסט 20, 2017 12:41 am

"את האמת שאני לא ממש יודעת מה ההגדרה של פוסט טראומה ואני מדברת במילים פשוטות.. את המונחים מהספר והפילוסופיה אני קוראת מלא..." - אותם הפלאשים האלה שאת מדברת עליהם - זה חלק מפוסט טראומה. את פשוט קוראת לזה פלאשים ואני קוראת לזה במילה הכוללנית יותר - פוסט טראומה.

מלאני
משתמש פעיל

הודעהעל ידי מלאני » א' אוגוסט 20, 2017 12:42 am

"תודה... זה בהחלט עוד יותר מעודד לקפוץ לאש אחרי מילים כאלה " - אני שמחה (:

מלאני
משתמש פעיל

הודעהעל ידי מלאני » א' אוגוסט 20, 2017 12:49 am

"באמת עזרת לי! הבאת לי אור לפינות אפלות וחשוכות....
תודה!!" - את תמיד מוזמנת לכתוב ולהתייעץ בפורום.
תדעי שאני מבלי לדעת את פרטי המקרה מאמינה לך ומרגישה וחושבת בלב שלם שעברת פגיעה.
א. כי את מרגישה שעברת פגיעה
ב. בגלל איך שהנפש שלך מגיבה לאותו אירוע/ים
מקווה שתצליחי לעקוף את "חובת הדיווח" במילים ציניות ולמצוא את המטפלת המתאימה וחשוב ביותר שעברה הכשרה לטיפול בנפגעות.
אני מאמינה בך! יש בך כוחות מדהימים!! ומאוד יוצאים דופן לגילך..
באהבה
:iloveu2:

חזור אל “תקיפה מינית במשפחה”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: Bing [Bot], Google [Bot] ו־ 38 אורחים