למה זה מועיל?!

משפחה לא בוחרים, אנחנו נולדים לעולם הזה, לאנשים שאמורים להיות הסביבה הקרובה ביותר אלינו.
במשפחה, שאמורה לאהוב באש ובמים, לפעמים דווקא האנשים שאמורים להגן עלינו מהעולם, הם אלו שפוגעים בנו.
לפעמים הסביבה או שאר בני המשפחה מרגישים, ולפעמים אנחנו מוצאים את עצמנו לבד לבד, בלי שאף אחד רואה ושומע.
תקיפה מינית במשפחה, יכולה להיות מאבא, אמא, אח ואפילו אחות - כולם אסורים על פי חוק, ואף אחד מהמקרים אינו אשמתכן/ם.
לצערנו, ואולי להפתעתכם, תופעה זו, אינה נדירה, אז חשוב מאד שלא תתביישו, כי אנחנו כאן בשבילכם...
בפורום הזה תוכלו לדבר על כל מה שעובר עליכם, המחשבות, החששות, לשאול שאלות, לדבר עם בנות ובנים שעברו או עוברים
דברים דומים, ובעיקר, תמצאו את עצמכם מוקפים באנשים טובים ותומכים, שיקשיבו בסבלנות, יתמכו ויעטפו אותכם בהרבה אהבה.

המנהלים: אורית, מיכלל

להתחבר לאמת שבי..
משתמש פעיל

למה זה מועיל?!

הודעהעל ידי להתחבר לאמת שבי.. » ג' יולי 25, 2017 6:17 pm

פלאשבקים.. למה צריך אותם? למה?!
למה הם עוזרים?! קשה קשה קשה!! כל מטר שאני הולכת גורר אחריו פלאשבקים. אני נמצאת ליד אנשים, לבד, בטיול, עם חברות, לא משנה מה תמיד יהיה לי פלאשבקים.... איך אפשר להתפתר מזה? למשהי יש פתרון?!? דחווףף!!!!!! זה מתיש והורג אותי!!

סמל אישי של המשתמש
זה לא נגמר
משתמש פעיל

Re: למה זה מועיל?!

הודעהעל ידי זה לא נגמר » ג' יולי 25, 2017 10:49 pm

פלאשבקים זה חרא את צודקת
פעם איזה מישהי שיש לה איזה תואר אמרה לי שזה אומר שהנפש מוכנה להתמודדות
אני לא יודעת למה להאמין אבל מה , עם הזמן לפחות אצלי ניהיה פחות פלאשבקים
בסופו של דבר הפאזל נשלם

להתחבר לאמת שבי..
משתמש פעיל

הודעהעל ידי להתחבר לאמת שבי.. » ב' יולי 31, 2017 12:48 am

זה נכון באמת? אני באמת רוצה לדעת מה זה עושה ובשביל מה יש את זה.. אני חושבת שכל דבר שקורה איתנו יש לו סיבה.. אז מה הסיבה של זה?!

סמל אישי של המשתמש
מיכלל
סגל מסל"ן

הודעהעל ידי מיכלל » ב' יולי 31, 2017 6:50 am

בוקר אור !
בהחלט גם לי זה נשמע כאיתות מהמוח על מוכנות להתמודדות.
ממליצה בחום שתמצאי לך מטפלת מקצועית שתוכל יחד איתך לעבור פרק זה במסעך,
נשמע לי קשה מדי לעבור לבד.
איתך לכל בקשה והמשך יום קל וטוב,מיכל.

מלאני
משתמש פעיל

הודעהעל ידי מלאני » ב' אוגוסט 14, 2017 11:31 pm

לדעתי נושא הפלאשבקים זה בכלל מעיד על טראומה קשה לא מעובדת. המח לא עיבד לגמרי את הטראומה אז הטראומה נותנת את אותותיה. כל בן אדם מגיב אחרת לסיטואציות שונות ומי שלא יסבול מפלאשבקים יסבול בדרכים אחרות.
זאת הדעה האישית שלי.

סמל אישי של המשתמש
אמה
משתמש פעיל

הודעהעל ידי אמה » ה' אוגוסט 17, 2017 7:52 am

כשאדם חווה טראומה לרובה הנפש לא מסוגלתלהתמודד איתה והמוח מתנתק ושולח את הכל לתת מודע שלנו. בהכי פשוט? כמו כל אלו שכתבו פה למעלה, כשאת חווה פלאשבקים, סיוטים וכאלה זה המוח שמאפשר לטראומה לצאת כי עכשיו הוא מסוגל להתמודד איתה.
זה חרא לגמרי וזה לא פשוט התמודד איתה, מצד שני החוויה שעברנו לא פשוט הלהתמודדות אז .. you can't blame your brain.
את יכולה לכתוב פה אם נוח לך קצת על מה הטריגרים שאת חווה, מניסיון (ובעצם מתוךף מטרת הפורום הזה) לכתוב זה משחרר).
תאבדי את השפיות.. תאבדי אותה רק קצת.. תאבדי אותה עד שתצליחי למצוא את עצמך.. לא נורא שהעולם יהרס בדרך.. שהעולם ישרף בלהבת האגואיזם..
תאבדי את עצמך קצת מרצון, כי כל הזמן זה קורה בכח ..
תאבדי את עצמך.. תאבדי רק כדי למצוא.

להתחבר לאמת שבי..
משתמש פעיל

הודעהעל ידי להתחבר לאמת שבי.. » ה' אוגוסט 17, 2017 10:29 am

תודה אחיות!! :flowers:
זה באמת עוזר לסדר לעצמי מה זה אומר ושאני בסדר!...
מלאני כתב:לדעתי נושא הפלאשבקים זה בכלל מעיד על טראומה קשה לא מעובדת.‏[/quote‏]
עדיין קשה לי להבין למה זה נחשב אצלי טראומה.. כי ממה שאני זוכרת היה לי סוג של שליטה על הסיטואציה (עד השלב שלא ממש אבל שם בערך נגמר הזכרון שלי..) הנפש שלנו מוזרה......
אמה כתב:כשאדם חווה את יכולה לכתוב פה אם נוח לך קצת על מה הטריגרים שאת חווה, מניסיון (ובעצם מתוך מטרת הפורום הזה) לכתוב זה משחרר).
‎‏ ‏
אני מאוד מפחדת לתת לזה מקום בכתיבה... אני ממש מוצפת בד"כ אחרי זה.... אני מאוד מנסה פשוט להדחיק ולא לחשוב כדי לשרוד.. אני מפחדת מהתמודדות.. כי גם אין לי ממש סביבה תומכת בשביל זה....
אהובות שלי. עזרתן לי מלאא!! מקווה לעבור את התקופה הזאת מהר.....‏‎ ‎

מלאני
משתמש פעיל

הודעהעל ידי מלאני » ה' אוגוסט 17, 2017 6:57 pm

מקסימה, גם אם את מרגישה שהייתה לך מעיין שליטה על הסיטואציה זה לא מפחית מהעובדה שזו הייתה חוויה טראומטית והתגובות שלך למקרה אומרות הכל. גם ציינת שהיה רגע שאת זוכרת שלא הייתה לך שליטה יותר.
מהנקודה שאת לא זוכרת - מניחה שזה מניתוק ואולי דווקא שם הטראומה גדולה יותר. גם אם המודע שלך מצליח "לשכוח" ולהדחיק - הגוף שלך והנפש שלך והתת מודע שלך זוכר.
מכיוון שזה לא מעובד - הוא ממשיך לשחזר את הסיטואציה שוב ושוב ושוב כי הוא דורש את המקום שלו ושגם אותו יראו - הטראומה. הוא רוצה לספר את הסיפור שלו ומבלי לעבד את החוויה את מונעת ממנו לעשות זאת ולכן הוא מציף כל פעם מחדש - זה מהידע האישי שלי.
זה לא יפסיק מעצמו - זה חייב לעבור עיבוד מלא.
אני לא זוכרת אם כתבת האם את בטיפול או לא.
אם לא אז ממש ממליצה בחום להתחיל טיפול אצל אשת מקצוע עם הכשרה בתחום הפגיעה המינית.
חשוב להציף דברים אך בתוך מסגרת טיפולית טובה ותומכת.
אם מציף אותך מידי לכתוב כרגע - אל תעשי זאת מבלי שיש לך טיפול - זוהי דעתי האישית. אך קחי בחשבון שבטיפול טוב את תוצפי באותה מידה - אך זה חלק מתהליך העיבוד - אין דרך אחרת.
בהצלחה!!

להתחבר לאמת שבי..
משתמש פעיל

הודעהעל ידי להתחבר לאמת שבי.. » ו' אוגוסט 18, 2017 2:20 am

וואו.. מלאני פשוט עזרת לי!! סידרת לי הרבה דברים בראש...
הייתי עד לפני חודש בטיפול מטעם מיסגרת מסוימת אבל אני כבר לא יכולה לקבל את זה.. וטיפול אחר זה קצת מורכב, אני עדיין לא בת 18 וממש לא רוצה התערבות וידיעה של ההורים שלי לא לטיפול עצמו ובטח שלא בנושא הזה..... וגם יש לי פחד מאוד גדול שאם אני אלך למטפלת בתחום הממוקד הזה היא תנפנף אותי ותחליט שהמקרה שלי לא באמת נחשב כפגיעה.....
אבל מצד שני אני מתה לטפל בעצמי ולסגור במידה מסוימת את החלק הזה של חיי...
מלאני כתב:מקסימה, גם אם את מרגישה שהייתה לך מעיין שליטה על הסיטואציה זה לא מפחית מהעובדה שזו הייתה חוויה טראומטית והתגובות שלך למקרה אומרות הכל. גם ציינת שהיה רגע שאת זוכרת שלא הייתה לך שליטה יותר.
מהנקודה שאת לא זוכרת - מניחה שזה מניתוק ואולי דווקא שם הטראומה גדולה יותר. גם אם המודע שלך מצליח "לשכוח" ולהדחיק - הגוף שלך והנפש שלך והתת מודע שלך זוכר.
מכיוון שזה לא מעובד - הוא ממשיך לשחזר את הסיטואציה שוב ושוב ושוב כי הוא דורש את המקום שלו ושגם אותו יראו - הטראומה. הוא רוצה לספר את הסיפור שלו ומבלי לעבד את החוויה את מונעת ממנו לעשות זאת ולכן הוא מציף כל פעם מחדש - זה מהידע האישי שלי.
זה לא יפסיק מעצמו - זה חייב לעבור עיבוד מלא.
אני לא זוכרת אם כתבת האם את בטיפול או לא.
אם לא אז ממש ממליצה בחום להתחיל טיפול אצל אשת מקצוע עם הכשרה בתחום הפגיעה המינית.
חשוב להציף דברים אך בתוך מסגרת טיפולית טובה ותומכת.
אם מציף אותך מידי לכתוב כרגע - אל תעשי זאת מבלי שיש לך טיפול - זוהי דעתי האישית. אך קחי בחשבון שבטיפול טוב את תוצפי באותה מידה - אך זה חלק מתהליך העיבוד - אין דרך אחרת.
בהצלחה!!

להתחבר לאמת שבי..
משתמש פעיל

הודעהעל ידי להתחבר לאמת שבי.. » ו' אוגוסט 18, 2017 2:27 am

מלאני כתב:אך קחי בחשבון שבטיפול טוב את תוצפי באותה מידה - אך זה חלק מתהליך העיבוד - אין דרך אחרת.

אני מודעת לזה.. בגלל שכבר הייתי בטיפול אני מודעת לחלק הזה ואני גם מאוד חושבת שההצפה זה חלק בלתי נפרד מההחלמה..

מלאני
משתמש פעיל

הודעהעל ידי מלאני » ש' אוגוסט 19, 2017 1:59 am

"וגם יש לי פחד מאוד גדול שאם אני אלך למטפלת בתחום הממוקד הזה היא תנפנף אותי ותחליט שהמקרה שלי לא באמת נחשב כפגיעה....." - מקסימה!!! מטפלת טובה תבין שמה שעברת זה פגיעה - לא משנה איך החוק רואה את זה משנה מה שאת מרגישה. כך מטפלים טובים רואים את זה. זה לא בית משפט - זה התהליך שלך להחלמה.
גם מבלי לדעת את הפרטים - רק מאופן התגובה שתארת בשרשור הזה למה שעברת ברור לי ביותר שהחוויה שעברת הייתה פגיעה טראומטית שדורשת טיפול מותאם.

"אני מודעת לזה.. בגלל שכבר הייתי בטיפול אני מודעת לחלק הזה ואני גם מאוד חושבת שההצפה זה חלק בלתי נפרד מההחלמה.." - וואו! נגעת לליבי...! רואים שכבר התחלת תהליך עיבוד של הטראומה ושאת באמצע התהליך..

"הייתי עד לפני חודש בטיפול מטעם מיסגרת מסוימת אבל אני כבר לא יכולה לקבל את זה.. וטיפול אחר זה קצת מורכב, אני עדיין לא בת 18 וממש לא רוצה התערבות וידיעה של ההורים שלי לא לטיפול עצמו ובטח שלא בנושא הזה....." - אני לא בדיוק יודעת איך עובד התהליך עם מי שעדיין לא מלאו לו 18 מבחינת איזה מידע מוסרים להורים ועד כמה מערבים אותם אך הייתי רוצה להאמין שמה שנאמר בחדר הטיפול נשאר בחדר הטיפול.. אחרת טיפול אמיתי וטוב לא יכול להתקיים כי אי אפשר להפתח ולסמוך על מי שירוץ לספר להורים שלך את הדברים שאת אומרת בטיפול..
אולי שווה להתייעץ עם 1202 מה מידת עירוב ההורים במקרים שכאלו..?
מה את חושבת? אם הם לא ידעו לענות אולי שווה להתייעץ עם עורך דין (יש ייעוץ חינם באינטרנט) או פסיכולוג על מה מידת ההתערבות שמותרת מבחינה חוקית מתחת לגיל 18 בתחום הספציפי הזה..?

"אבל מצד שני אני מתה לטפל בעצמי ולסגור במידה מסוימת את החלק הזה של חיי..." - זה מדהים! את כל כך צעירה אבל כל כך בוגרת באותו זמן. אני כשהייתי בגיל שלך אין סיכויי בכלל שאשמע על רעיון של לדבר על מה שעברתי בכלל. זה כל כך מחמם את הלב! יש לך כוחות ויכולות מדהימים! לא הרבה צעירות מסוגלות לעבור ולרצות לעבור בכלל את התהליך הנורא הזה ומצד שני המדהים הזה.

"וואו.. מלאני פשוט עזרת לי!! סידרת לי הרבה דברים בראש..." - אני כל כך שמחה לשמוע (:
לפעמים סדר בראש והבנה של מה שאנחנו עוברים ועברנו יכול מאוד להקל ולהרגיע - זה נותן לנו קצת תחושת שליטה.
גם חוסר הבנה של דברים מרגיש קצת כמו הלא מודע והלא מודע הרבה פעמים מפחיד ומאיים מאוד. כשדברים מובנים הם פחות מאיימים מה שנקרא.
לא יודעת אם את מתחברת לדברים שאני אומרת אך כך אני מרגישה כשאין לי סדר בראש לעומת כשעושים לי סדר בראש (:

מלאני
משתמש פעיל

הודעהעל ידי מלאני » ש' אוגוסט 19, 2017 2:13 am

"לא משנה איך החוק רואה את זה משנה מה שאת מרגישה" - הכוונה שלי היא שגם אם קשה עד בלתי אפשרי להוכיח שמה שקרה קרה ואולי הבחור מציג באופן אחר לגמרי את מה שקרה בינכם - בטיפול מה שמשנה זאת את ואת זאת שחווית את הדברים אז מה שחשוב זה מה את מרגישה לגבי מה שקרה.
אם את מרגישה שחווית פגיעה אז חווית פגיעה ואף אחד לא יכול להגיד לך אחרת.
תחשבי על זה ככה - סיטואציה אחרת לגמרי - קחי שני ילדים (אלכס וגיל) - אלכס אמר מילה לא יפה לגיל. גיל נפגע מהמילה הלא יפה שאלכס אמר לו.
משהו יכול להגיד לגיל - לא נכון! לא נפגעת! זה לא נחשב!
התשובה היא - לא. כי מי שחווה את החוויה זה גיל וכך הנפש שלו הגיבה אז לאף אחד אין זכות לבוא ולהגיד לו מה שאתה מרגיש לא נחשב פגיעה. הוא נפגע מאלכס.
בכלל - טיפול טוב נותן לך ולכל הרגשות שלך מקום. את מרגישה שנפגעת - את נפגעת. כך זה בטיפול מתאים, נכון וטוב.

מלאני
משתמש פעיל

הודעהעל ידי מלאני » ש' אוגוסט 19, 2017 2:31 am

והעובדה שאת פוסט טראומטית רק צועק את העובדה שנפגעת במקרה/ים הזה/הללו.
אם החוויה לא הייתה טראומטית לא היית חווה פוסט טראומה - נקודה.

מלאני
משתמש פעיל

הודעהעל ידי מלאני » ש' אוגוסט 19, 2017 2:52 am

"בהחלט גם לי זה נשמע כאיתות מהמוח על מוכנות להתמודדות" - אני אישית די חולקת על הרעיון הזה. אחרת למה פוסט טראומטים מתאבדים גם אם הם בתוך התהליך הטיפולי..?

מלאני
משתמש פעיל

הודעהעל ידי מלאני » ש' אוגוסט 19, 2017 4:23 am

אני זוכרת שסבלתי מפלאשים למשך שנים! לפני שבאמת הייתי מסוגלת להתחיל בכלל להתמודד מול מה שעברתי ולהתחיל לעבור תהליך טיפולי...

חזור אל “תקיפה מינית במשפחה”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 38 אורחים