צריכה תשובות והסברים.. לדעתי טריגר..

משפחה לא בוחרים, אנחנו נולדים לעולם הזה, לאנשים שאמורים להיות הסביבה הקרובה ביותר אלינו.
במשפחה, שאמורה לאהוב באש ובמים, לפעמים דווקא האנשים שאמורים להגן עלינו מהעולם, הם אלו שפוגעים בנו.
לפעמים הסביבה או שאר בני המשפחה מרגישים, ולפעמים אנחנו מוצאים את עצמנו לבד לבד, בלי שאף אחד רואה ושומע.
תקיפה מינית במשפחה, יכולה להיות מאבא, אמא, אח ואפילו אחות - כולם אסורים על פי חוק, ואף אחד מהמקרים אינו אשמתכן/ם.
לצערנו, ואולי להפתעתכם, תופעה זו, אינה נדירה, אז חשוב מאד שלא תתביישו, כי אנחנו כאן בשבילכם...
בפורום הזה תוכלו לדבר על כל מה שעובר עליכם, המחשבות, החששות, לשאול שאלות, לדבר עם בנות ובנים שעברו או עוברים
דברים דומים, ובעיקר, תמצאו את עצמכם מוקפים באנשים טובים ותומכים, שיקשיבו בסבלנות, יתמכו ויעטפו אותכם בהרבה אהבה.

המנהלים: אורית, מיכלל

להתחבר לאמת שבי..
משתמש פעיל

צריכה תשובות והסברים.. לדעתי טריגר..

הודעהעל ידי להתחבר לאמת שבי.. » ש' אפריל 15, 2017 8:27 pm

אויש.. עם כל הבהירות שאני מסדרת לעצמי בראש הלב לא מסכים לסדר את עצמו... הוא מחפש את ההסברים והתשובות על המקרה שלי, לא על מיקרים של אחרות.....
הייתי ילדה בת 6 או 7 להערכתי.. קשה לי לכתוב ולחזור לזה.. זה מעלה לי דמעות שאני לא יתן להם לצאת.. מה לעשות, הרגל של שנים... הייתי עם אחי ושכן שלי (שגדולים ממני בשנתיים שלוש..) שהחליטו שהם רוצים לעשות איתי מה שעושים בחתונה.. אני לא הבנתי כלום ולא לגמרי ידעתי מה הם רוצים.. אני דתיה.. ואז בלילה.. אויש... עושה לי רע להזכר!... הם עמדו איתי במדרכה צדדים שלא רואים כמעט והורידו לעצמם את המכנס וה. . ואמרו לי גם להרים את החצאית.. עשיתי את זה והם התחילו להתקרב אלי עם איבר המין שלהם.. אני שהרגשתי שמשהו שם לא נראה לי נכון אמרתי שאני מסכימה שרק אחי יתקרב אלי.. (אני לא זוכרת אם גם חדר....) בכל הזמן הם די צייטו לי רק שאני לא באמת ידעתי מה הם עושים לי... אחי באמת התקרב ותוך כדי קלטתי שהעניינים לא לגמרי בשליטה שלי, גם שכן שלי התקרב כשחשב שלא שמתי לב... ועצרתי אותו ואמרתי לא.. הוא לא ממש הקשיב לי כבר.. מכאן חתוך לי. אני לא זוכרת מה היה בהמשך...
אוי! התמונות! עושה לי רע!.......
אני ממש לא יודעת מה הם רצו או עשו איתי באותו לילה, אם זה בכלל נקרא פגיעה. באותו זמן הסכמתי לגמרי למה שהלך. רק אחרי והיום קשה לי עם זה ממש ועושה לי רע.. אני מרגישה הרבה פעמים לא צודקת עם ההרגשה שלי שזה פגיעה....

יוחאי
משתמש פעיל

Re: צריכה תשובות והסברים.. לדעתי טריגר..

הודעהעל ידי יוחאי » א' אפריל 16, 2017 9:01 am

הי יקרה
האם את בטיפול כרגע?
ממתי התחלת להזכר?
אני מתלבטת אם לומר לך לקרוא קצת על פגיעות מיניות לי אישית זה עשה ממש אבל ממש רע אבל יכולה לומר לך שהמחיקה הזו מהזיכרון נובעת מהקושי של הנפש שלנו להתמודד עם דברים כאלו אז היא מפעילה דבר שנקרא מנגנון הגנה, היא עוזרת לנו להמשיך לחיות ולכן משכיחה לנו מקרים קשים.
שנית, ילדה בת שש אן שבע גם אם היא הסכימה (מה שלא נקרא הסכמה אצלך כי לא ידעת מה זה בכלל) זו לא נקראת הסכמה. כי ילדה וילד בגיל כזה לא אמורים לחוות חוויות מיניות. נקודה.
בלי להכנס לעניין של רצון או התנגדות.
שלישית, משו שאני תמיד משננת לעצמי כשהמוח שלי רב עם הלב, לא משנה מה היה שם, עצם זה שהחוויה שלי היא זו זה כבר בעיה של התוקף.
מקווה שעזרתי לך
אתה יוצר יקום משלך במהלך חייך

להתחבר לאמת שבי..
משתמש פעיל

הודעהעל ידי להתחבר לאמת שבי.. » א' אפריל 16, 2017 1:54 pm

עזרת לי המון! תודה!!!
אני בטיפול.. רק שכמו שציינתי כבר פעם ניסיתי כבר פעם אחת לפתוח את זה בטיפול אבל לא ממש הצלחתי לדבר ונתתי למטפלת שלי פירוט שכתבתי על המקרה.. אחרי זמן היא התחילה להגיד לי שהיא לא חושבת שעברתי פגיעה.... אני בקשר מאוד טוב עם המטפלת שלי ואני סומכת עליה ולכן עוד יותר זה מבלבל אותי וקשה לי..
מה? אני חיה בסרט?! אני סתם ילדה דפוקה שמחפשת לעצמה בעיות?!?!
אבל אז אני אומרת לעצמי שאני צריכה לדבר עם המטפלת על זה ושהיא כנראה לא הבינה לגמרי את שכתבתי.. אבל זה לא לגמרי עוזר לי.. אני עדיין לא יודעת על מה לחשוב ולמי להאמין....
אויש! כמה שהחיים האלה מסובכים! מה בסה"כ ביקשתי? לחיות בשקט בלי ספקות בחיים האלה?!... סורי.. הקושי שלי התפרץ לי קצת...

להתחבר לאמת שבי..
משתמש פעיל

הודעהעל ידי להתחבר לאמת שבי.. » א' אפריל 16, 2017 2:01 pm

דווקא יוצא לי לקרוא הרבה על פגיעות.. אני מחפשת הסברים ובהירות למה שעברתי.. אבל לא מצאתי עד היום משהו שמדבר על מה שאני עברתי. פגיעה מילד בילדות...
אני חושבת שהיו לי כמה שנים שהדחקתי את זה רק די מהר זה חזר חלקית למודעות כי הייתי צריכה לשמר את זה שאחי ושכן שלי לא ידברו או יספרו על זה.......אבל תמיד רק זכרתי שזה קרה. לפני איזה 3 שנים בערך התחלתי לתת גם לתמונות של זה לעלות.. וזה מציף...

יוחאי
משתמש פעיל

הודעהעל ידי יוחאי » א' אפריל 16, 2017 2:32 pm

המטפלת שלך מוסמכת לטיפול בנפגעות תקיפה מינית?
היא גם דתיה?

להתחבר לאמת שבי..
משתמש פעיל

הודעהעל ידי להתחבר לאמת שבי.. » א' אפריל 16, 2017 2:46 pm

אכן. היא דתיה. אבל בהחלט מבינה עניין. היא לא מוסמכת לטיפול בפגיעה מינית אך טיפלה כבר בכמה בחייה. אני בעצמי יודעת על מישהי אחת.. אני אצלה בטיפול לא בגלל הפגיעה או מה שזה...

יוחאי
משתמש פעיל

הודעהעל ידי יוחאי » א' אפריל 16, 2017 3:07 pm

תראי כל הנושא של פגיעות מיניות הוא מורכב מאוד. וצריך הסמכה מיוחדת לטפל.
ולדעתי במיוחד בציבור הדתי אפילו שמתקדמים בתחום יש עוד מה ללמוד, יש רצון ונטייה להתעלם ולהמשיך כאילו לא היה ולא נברא. גם אם יש סימנים ברורים וגם אם ממש דיווחו.
לא יודעת מי המטפלת אז לא יודעת אם נכון לגביה.
בכל אופן הייתי ממליצה ללכת למטפלת מוסמכת לעניין.
האם ההורים שלך יודעים על כך?

להתחבר לאמת שבי..
משתמש פעיל

הודעהעל ידי להתחבר לאמת שבי.. » א' אפריל 16, 2017 3:16 pm

לא. ההורים שלי לא יודעים מכלום... ואני לא חושבת שגם נכון בשבילי שידעו. זה לא יועיל לי..
ואגב. דווקא המטפלת שלי מודעת לעניין שיכול להיות שהיא לא קוראת את המפה נכון איתי כי אני לא לגמרי מתאימה למה שכתוב בספר.. והיא המליצה לי ללכת אולי לטיפול ממוקד בזה.. אני לא ממש רוצה כי אין לי ביטחון ללכת למישהו שאני לא מכירה.. וגם.. ובעיקר.. אני ממש לא רוצה שההורים שלי יהיו מעורבים...

להתחבר לאמת שבי..
משתמש פעיל

הודעהעל ידי להתחבר לאמת שבי.. » א' אפריל 16, 2017 3:18 pm

תודה ענקית על הדאגה וההתיחסות!!
עושה לי טוב להתכתב על זה עם מישהי ולהשאר אנונימית....

יוחאי
משתמש פעיל

הודעהעל ידי יוחאי » א' אפריל 16, 2017 3:27 pm

תאמת שאפחד בעולם הזה לא לפי הספר. אומרת אתזה בתור אחת שמתעסקת בתחום בריאות הנפש. .בנא לא הולך לפי הכללים הכתובים. ככה זה.

סמל אישי של המשתמש
מיכלל
סגל מסל"ן

הודעהעל ידי מיכלל » ג' אפריל 18, 2017 8:59 am

בוקר אור אמת !
חותמת על כל מילה של יוחאי.
אין כל רלוונטיות לתגובותיך [הסכמה וכדומה]
מפאת גילך המעשים שלהם הם פגיעה.
אין ספר המראה מי נפגעת או מי לא
התמונות והרגשות שלך ושבך הן האומרות ומעידות על מה שהיה.
ולגבי הטיפול כמובן שחשוב ביותר שתעשי אך ורק מה שנכון לךועם מי שנכון לך.
העיקר אנא בבקשה אל תשאירי אותך לבד עם רגשותיך.
בהערכה,איתך לכל הקשה,מיכל.

לומדת
משתמש פעיל

הודעהעל ידי לומדת » ש' אפריל 22, 2017 7:59 pm

אם תרצי - אוכל להפנות אותך למטפלת מוסמכת בתחום שהיא מהמגזר הדתי (לא החרדי).
שלחי לי הודעה בפרטי אם הנ"ל רלוונטי לך.

אני לא עונה תמיד מיד, כיוון שלא נכנסת לבדוק לעיתים קרובות, אבל בפגיעה כזו הטיפול יכול גם כך להתפרס על פני שנים רבות והעיקר שתגיעי לכתובת נכונה ומבינה שאכן תשקף לך את הפגיעה ואת אי האשמה שלך בנושא.

בקצרה ובקטנה רק אוסיף כי פגיעה בילדים על ידי אחים וילדים אחרים אכן קיבלה תמיד "הצדקה" לכאורית של "משחק ילדים" ולכאורה רצון הדדי וכאילו אך זה ממש לא המצב במקרה הזה.
גם על זה בזמנו כתבתי כאן פוסט שמפרט שאלות המראות מתי זה לא משחק ילדים - מוזמנת לחפש ולקרוא.

בהצלחה לך - וזו לא אשמתך!

להתחבר לאמת שבי..
משתמש פעיל

הודעהעל ידי להתחבר לאמת שבי.. » א' אפריל 23, 2017 1:08 pm

תודה! אתם מעודדות אותי! טוב שיש פורום כזה בעולם. נותן תחושה טובה של בנאדם נורמלי. :)

חזור אל “תקיפה מינית במשפחה”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 39 אורחים