קרה או לא קרה?

משפחה לא בוחרים, אנחנו נולדים לעולם הזה, לאנשים שאמורים להיות הסביבה הקרובה ביותר אלינו.
במשפחה, שאמורה לאהוב באש ובמים, לפעמים דווקא האנשים שאמורים להגן עלינו מהעולם, הם אלו שפוגעים בנו.
לפעמים הסביבה או שאר בני המשפחה מרגישים, ולפעמים אנחנו מוצאים את עצמנו לבד לבד, בלי שאף אחד רואה ושומע.
תקיפה מינית במשפחה, יכולה להיות מאבא, אמא, אח ואפילו אחות - כולם אסורים על פי חוק, ואף אחד מהמקרים אינו אשמתכן/ם.
לצערנו, ואולי להפתעתכם, תופעה זו, אינה נדירה, אז חשוב מאד שלא תתביישו, כי אנחנו כאן בשבילכם...
בפורום הזה תוכלו לדבר על כל מה שעובר עליכם, המחשבות, החששות, לשאול שאלות, לדבר עם בנות ובנים שעברו או עוברים
דברים דומים, ובעיקר, תמצאו את עצמכם מוקפים באנשים טובים ותומכים, שיקשיבו בסבלנות, יתמכו ויעטפו אותכם בהרבה אהבה.

המנהלים: אורית, מיכלל

ללא שם
משתמש פעיל

קרה או לא קרה?

הודעהעל ידי ללא שם » ג' מאי 24, 2016 5:29 pm

היי לכולם.
אני חייבת לשתףבמה שעובר עליי כי המצב לא יכול להמשיך....
אני בת32, וסובלת כל הזמן מתחושות של ניתוק ודראליזציה (הכל מרגיש כמו הזיה או חלום) זה מקשה עליי בכל דבר בחיים. ניסיתי הרבה תרופות אבל אין שיפור. במשך שנים יש סיטואציה מהעבר שאולי קרתה וחוזרת לי לפעמים ובזמן האחרון במיוחד... אנ לא יודעת מה לעשות. #עלול להיות טריגר מכאן#
כל מה שאני זוכרת זה את החדר אצל הסבתא, ג'ינס, חלון, שעון ואת הבן דודה כנראה.... אני לא באמת זוכרת מה קרה שם. אני לא יכולה להמשיך לחיות בניתוק כזה זה הורסלי את החיים... זה כל הזמן להיות בחרדה ולהרגיש מפורקת, לא חלק ממה שקורה בחוץ, סחרחורת. מה עושים? יכול להיות שכל השנים שאני בטיפול וכל התופעות האלה קשורות לאירוע ההוא שקרה מזמן? אני לא מצליחה להבין.. ולמה אני לא זוכרת.... באמת קרה שם משהו?
אני פשוט לא יכולה להמשיך לחיות ככה :cry3:
איך תצליחי לשנות
את עצמך
לכסות
בקולות אחרים
כאילו אין איזה דבר
שאת רוצה.

את יודעת זה מזמן
כשהיית ילדה שיחקת
אחת
שלא צריכה
ולא אכפת לה
מאף אחד!

את רוצה
לשיר את השיר שיביא לך אהבה
להלחם
במה שמפחיד אותך
תהיי חזקה
לבטא
את השמחה שבך שנדחקה..
לא תפסיקי לקוות

יוחאי
משתמש פעיל

Re: קרה או לא קרה?

הודעהעל ידי יוחאי » ג' מאי 24, 2016 6:21 pm

או ואווו פתחת את ה-נושא: קרה או לא קרה? לי אישית מאז שפתחתי את כל הפגיעה שזה כבר יותר משנה שאני עם כותרת עדיין תמיד נכנסות התלבטויות האלו האם אני מדמיינת? מה אם זה לא באמת היה עד כדי כך?
ובאמת אחת התופעות הקלאסיות לאירוע קשה מהילדות/ התבגרות היא הדחקה ומחיקת אירוע מהזיכרון. והתנתקויות לי אישית חצי מהחיים מחוקים לא זוכר כלוום ממש! זו תוצאה של הדחקה.
לא יודעת אם יעזור להזכר בכוח זה פשוט בא פתאם יום אחד עולה משו ועוד אחד אחריו ואז את יודעת שזה זה.
תנסי לקרא קצת חומר על פוסט טראומה אולי ייתן לך רקע ויעזור להתמודד עם הבלתי ידוע.
תהיי חזקה! מקווה שעזרתי לך קצת בכל הבלבול...
אתה יוצר יקום משלך במהלך חייך

ללא שם
משתמש פעיל

הודעהעל ידי ללא שם » ג' מאי 24, 2016 6:37 pm

תודה על התגובה יוחאי.
כל דבר בנושא עוזר לי כרגע לנסות להבין את עצמי...
יכול להיות שהניתוק גבר בגלל שהזיכרון מתחיל לעלות וההגנות לא משרתות יותר? זאת בעצם כנראה ההדחקה הזאת שהאם זה קרה או שאני מדמיינת? ... זה ששנים חוזר לי אותו המקום בדיוק חייב להיות שקרה שם משהו. אבל זה ממש משגע אותי שאני לא זוכרת... לא מרגישה שאני בחיים בכלל.
תודה שוב על התגובה אני פשוט מרגישה נורא לבד בתוך כל זה
איך תצליחי לשנות
את עצמך
לכסות
בקולות אחרים
כאילו אין איזה דבר
שאת רוצה.

את יודעת זה מזמן
כשהיית ילדה שיחקת
אחת
שלא צריכה
ולא אכפת לה
מאף אחד!

את רוצה
להלחם
במה שמפחיד אותך
תהיי חזקה
לבטא
את השמחה שבך שנדחקה..
לא תפסיקי לקוות

יוחאי
משתמש פעיל

הודעהעל ידי יוחאי » ג' מאי 24, 2016 8:36 pm

אני אשתף במה שאני מרגישה ואלי זה יעזור לך, כשיש לי משו מאני לא זוכרת יש בי דחף כזה בכוונה להתקע על זה עד שאזכר אבל זה לא באמת עוזר לי, זה ההגנה של הנפש היא שומרת עלינו חזק ורק כשאפשר היא מעלה. וכשהנפש יכולה היא מעלה אתזה בגדול. יש גם משו שהיום קלטתי שיש לי פעמים שאני משחזרת את אירוע אפילו שזה מפרק אותי כי יש בי רצון לראות שאני שולטת בסיטואציה שאני יודעת מה קורה ויכולה לומר לא, סוג של סקרנות.
אבל זה מה שאני מרגישה, כל אחת חווה את זה אחרת.
והלבד זה נראלי גם חלק מהפגיעה אני חייבת לחקור אתזה כי אני שומעת תתלונה הזו חוזרת על עצמה ממני ומעוד הרבה שותפות יקרות למסע...

סמל אישי של המשתמש
זה לא נגמר
משתמש פעיל

הודעהעל ידי זה לא נגמר » ש' מאי 28, 2016 12:45 pm

גם לי יש דראליזציה לא תמיד אבל מידי פעם זה מתחיל אצלי מדיסוסיאציה נורא חזקה ומתגבר לדראליזיציה אז הזדהות,

אל תכבידי על הנפש עכשיו יכול להיות שאת מתחילה להזככר וזה כל כך רגיש כל כך עדין, אל תמהרי עם קרה משהו או לא
הנפש שלך כרגע היא הדבר הכי עדין בעולם
ועם תמהירי את הזיכרון את יכולה לקרוס
לאט לאט נשימה נשימה
תדברי עם איש מקצוע שהוא ינווט אותך מה לעשות
אבל הכל בסדר (:
תנשמי קחי את הדברים לאט..
עם את צריכה לדבר אני כאן .
אוהבת

מתחדשת

הודעהעל ידי מתחדשת » ש' מאי 28, 2016 5:28 pm

מותר לשאול מה זה ניתוק? מה בעצם קודם בזמן ניתוק?
שואלת כי יש מצב שגם אני סובלת מזה :x

סמל אישי של המשתמש
זה לא נגמר
משתמש פעיל

הודעהעל ידי זה לא נגמר » ש' מאי 28, 2016 11:03 pm

מתחדשת כתב:מותר לשאול מה זה ניתוק? מה בעצם קודם בזמן ניתוק?
שואלת כי יש מצב שגם אני סובלת מזה :x

ניתוק בעצם מגיע כדי לשמור על הנפש
יש כמה סוגים של ניתוק
דיסוציאציה
דראליזציה
ופרסונליזציה

כל אחד מספר על ניתוק ברמות שונות ובצורות שורות
עם זה ניתוק ריגשי שאת לא מרגישה כלום
ניתוק סביבתי שאת לא מזהה אף אחד
או ניתוק עצמי שאת לא מזהה את עצמך
כל מיני סוגים של ניתוק
את יכולה לקרוא על זה בויקיפדיה

ללא שם
משתמש פעיל

הודעהעל ידי ללא שם » ג' מאי 31, 2016 5:54 pm

'זה לא נגמר' תודה על התגובה
מזדהה עם השם שלך...
הדראליזציה בעוצמה ממש גבוהה בימים האחרונים, אני גם בשינויי תרופות והכל פשוט קורס תחתיי... מרגישה מסוחררת כל הזמן והכל נראה מוזר ומרגישה כאילו אני בכלל לא כאן.
לפעמים אני אומרת לעצמי שאולי הכל ברטש שלי אבל אין לי מושג כבר... מרגישה לא קיימת, לא במציאות.... מקווה שהכדור החדש ישפיע בקרוב כי אי אפשר להמשיך ככה. ממש סבל.
התחלתי שוב שיחות באופן פרטי ואני מבינה שלא אעמוד בזה כלכלית אז אני אפסיק ללכת. מה שבטוח אני חייבת שיחות, מרגישה שאני ממש בגבול בין המציאות לניתוק הקשה הזה חוסר יכולת להכיל כלום...
אני מקווה שמה שקורה לי זה לא סתם ויש לזה סיבה ושאגלה אותה מתישהו...
תודה על התגובה שוב, זה עוזר לדעת שאני לא לבד
איך תצליחי לשנות
את עצמך
לכסות
בקולות אחרים
כאילו אין איזה דבר
שאת רוצה.

את יודעת זה מזמן
כשהיית ילדה שיחקת
אחת
שלא צריכה
ולא אכפת לה
מאף אחד!

את רוצה
להלחם
במה שמפחיד אותך
תהיי חזקה
לבטא
את השמחה שבך שנדחקה..
לא תפסיקי לקוות

יוחאי
משתמש פעיל

הודעהעל ידי יוחאי » ג' מאי 31, 2016 11:05 pm

אני איתך. באמת שהדרך לא קלה ואפילו מטורפת אבל כשעושים צעד קטן ישלו משמעות גדולה הרבה יותר מפעם. ויש תחושה של חיות ולא של שרידה.
תחזיקי מעמד.

שתיקה רועמת

הודעהעל ידי שתיקה רועמת » ד' יוני 01, 2016 3:58 pm

מצד אחד זה טוב כי בעצם את לא זוכרת את המיקרה הנורא הזה... מצד שני בכל זאת את רוצה לדעת... מה באמת קרה?האם קרה ?איך קרה?.... כל מיני שאלות כאלו שצצות לך.. אני בעצמי לא יודעת להגיד לך.. אבל אני בטוחה שהשיכרון הזה יגיע לך בסוף.. ועלייך להיות מוכנה נפשית פיזית... להיות חזקה ולהמשיך הלאה בשלך... אל תיתני לדבר הזה ליפגוע בחייך....

מתחדשת

הודעהעל ידי מתחדשת » ד' יוני 01, 2016 10:59 pm

ללא שם כתב:'זה לא נגמר' תודה על התגובה
מזדהה עם השם שלך...
הדראליזציה בעוצמה ממש גבוהה בימים האחרונים, אני גם בשינויי תרופות והכל פשוט קורס תחתיי... מרגישה מסוחררת כל הזמן והכל נראה מוזר ומרגישה כאילו אני בכלל לא כאן.
לפעמים אני אומרת לעצמי שאולי הכל ברטש שלי אבל אין לי מושג כבר... מרגישה לא קיימת, לא במציאות.... מקווה שהכדור החדש ישפיע בקרוב כי אי אפשר להמשיך ככה. ממש סבל.
התחלתי שוב שיחות באופן פרטי ואני מבינה שלא אעמוד בזה כלכלית אז אני אפסיק ללכת. מה שבטוח אני חייבת שיחות, מרגישה שאני ממש בגבול בין המציאות לניתוק הקשה הזה חוסר יכולת להכיל כלום...
אני מקווה שמה שקורה לי זה לא סתם ויש לזה סיבה ושאגלה אותה מתישהו...
תודה על התגובה שוב, זה עוזר לדעת שאני לא לבד

היי,
יש גם טיפולים מסובסדים וטיפולים ללא עלות. חבל שתפספסי הזדמנות לעזור לעצמך בגלל עניין תקציבי... אם תכתבי לי בפרטי מאיפה את בארץ אוכל לנסות לסייע.

חזור אל “תקיפה מינית במשפחה”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 43 אורחים