מה לעשות?

משפחה לא בוחרים, אנחנו נולדים לעולם הזה, לאנשים שאמורים להיות הסביבה הקרובה ביותר אלינו.
במשפחה, שאמורה לאהוב באש ובמים, לפעמים דווקא האנשים שאמורים להגן עלינו מהעולם, הם אלו שפוגעים בנו.
לפעמים הסביבה או שאר בני המשפחה מרגישים, ולפעמים אנחנו מוצאים את עצמנו לבד לבד, בלי שאף אחד רואה ושומע.
תקיפה מינית במשפחה, יכולה להיות מאבא, אמא, אח ואפילו אחות - כולם אסורים על פי חוק, ואף אחד מהמקרים אינו אשמתכן/ם.
לצערנו, ואולי להפתעתכם, תופעה זו, אינה נדירה, אז חשוב מאד שלא תתביישו, כי אנחנו כאן בשבילכם...
בפורום הזה תוכלו לדבר על כל מה שעובר עליכם, המחשבות, החששות, לשאול שאלות, לדבר עם בנות ובנים שעברו או עוברים
דברים דומים, ובעיקר, תמצאו את עצמכם מוקפים באנשים טובים ותומכים, שיקשיבו בסבלנות, יתמכו ויעטפו אותכם בהרבה אהבה.

המנהלים: אורית, מיכלל

אלונה

מה לעשות?

הודעהעל ידי אלונה » ו' אפריל 22, 2016 11:54 pm

היי,
כל הזמן עולים לי מתקופת הילדות זכרונות לא נעימים הקשורים לאבא שלי.
זכור לי שהיה נוגע בי בצורה שבה לאבא אסור לעשות ושגרמה לי לאי נעימות. כשזה היה קורה הייתי קופאת ולא אומרת דבר או נרתעת והוא היה מגיב בפליאה ובעצם גורם לי להרגיש שאני הבעייתית ולא הוא. אמא אף פעם לא הייתה בסביבה כשזה היה קורה.
בדיעבד לאחר שהתבגרתי, כיום אני בת 19, אני מבינה שמה שעשה הוא הטרדה מינית.
גדלתי לצידו בבית בלי לדבר על כך עם אף אחד, ועם השנים נהייתי מרוחקת ממנו. כיום הוא פגוע מכך שאני מרוחקת ממנו ואני מרגישה עם זה רע כי בכל זאת הוא אבא שלי. מה עלי לעשות? לנתק איתו קשר? הוא בכלל זוכר מה שעשה? להתכחש לכל מה שקרה ולהתקרב אליו? זה מרגיש לי מאוד צבוע כי קשה לי להתייחס אליו כאל אבא נורמטיבי.

יוחאי
משתמש פעיל

Re: מה לעשות?

הודעהעל ידי יוחאי » א' אפריל 24, 2016 12:49 pm

הי אלונה
זה לגיטימי לגמרי להרגיש את מה שמרגישה כלפיו. כי אבט שמסוגל לפגוע בבת שלו בצורה כזו הוא לגמרי אבא לא נורמטיבי. ואני יודעת שזה הדבר הכי מעצבן בעולם לשמוע וכשאומרים ללי אתזה באלי לפרק מישו. כי מי אתה שתכיז לומר משו על אבא שלי? זה הקושי הסתירה הזו בין האהבה למישו שאוהבים ככ לבין השנאה או הכאב על הפגיעה.
את צכה לעשות מה שיעשה לך הכי טוב. ומנסיון- ממליצה לך לשקול היטב את האופציה של ניתוק קשר. קודם כל הכי טוב שתפני לגורם מקצועי שיטפל. שנית כשמנתקים קשר ובאמת שאני משתפת מנסיון כואב צריך לקחת בחשבון את ההיקף. אם זה אומר בדידות או חוסר תמיג. נפשית או כלכלית. כמובן שלא שוללת אתזה אני בעצמי כיום לא בקשר עם הבן זונה הזה שנקרא אבא שלי אבל זה עולה לי במחירים כבדים שלא תניד שורדת אותם. אז מביאה תדברים לידיעתך. אבל באמת לפני שמתחילה להתפזר ויאמרו לך מליון עצות מה לעשות כדאי לך לפנות למרכז לנפגעות תקיפה מיניצ באיזורך על מנת שיסייעו לך לקבל טיפול או לפנות לגורם מקצועי באופן פרטי ואז לחשוב ביחד על אופציה של נקיטת צעדים הלאה. אם באלך נוכל לעבור לתקשר בפרטי.
בהצלחה. מאחלת לכולנו שתעבור התקופה והפגיעה הזו ונצא ממנה חזקות טובות ובריאות יותר.
יכולה לנסות להבין את נה שעובר עליך.
אתה יוצר יקום משלך במהלך חייך

חזור אל “תקיפה מינית במשפחה”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 47 אורחים