עכשיו כשאני אמא

משפחה לא בוחרים, אנחנו נולדים לעולם הזה, לאנשים שאמורים להיות הסביבה הקרובה ביותר אלינו.
במשפחה, שאמורה לאהוב באש ובמים, לפעמים דווקא האנשים שאמורים להגן עלינו מהעולם, הם אלו שפוגעים בנו.
לפעמים הסביבה או שאר בני המשפחה מרגישים, ולפעמים אנחנו מוצאים את עצמנו לבד לבד, בלי שאף אחד רואה ושומע.
תקיפה מינית במשפחה, יכולה להיות מאבא, אמא, אח ואפילו אחות - כולם אסורים על פי חוק, ואף אחד מהמקרים אינו אשמתכן/ם.
לצערנו, ואולי להפתעתכם, תופעה זו, אינה נדירה, אז חשוב מאד שלא תתביישו, כי אנחנו כאן בשבילכם...
בפורום הזה תוכלו לדבר על כל מה שעובר עליכם, המחשבות, החששות, לשאול שאלות, לדבר עם בנות ובנים שעברו או עוברים
דברים דומים, ובעיקר, תמצאו את עצמכם מוקפים באנשים טובים ותומכים, שיקשיבו בסבלנות, יתמכו ויעטפו אותכם בהרבה אהבה.

המנהלים: אורית, מיכלל

פטל

עכשיו כשאני אמא

הודעהעל ידי פטל » ג' דצמבר 22, 2015 2:02 pm

עכשיו כשאני אמא הכל עולה בחזרה
כל מה שנשכח צץ ומופיע
כל הכאב חוזר ובייחוד מופיעה האימה
השקר שסיפרתי לעצמי שנים שזה היה ואני חזקה והתגברתי
השקר על כך שאני מבינה אותו ואף סולחת לו הפך פתאום לכעס
פתאום שהפכתי לאמא האמת התגלתה
לא שכחתי, לא סלחתי, הדחקתי
על עצמי אני לא כועסת בכלל הרי הייתי ילדה ומה כבר ידעתי בגיל 6
מה כבר ידעתי על עצמי, על העולם על אנשים
ועכשיו אני נזכרת בתקיפה שעברתי ואמנם אינני זוכרת הרבה
כי הרבה לא קרה או כי אני מסרבת לזכור - אינני יודעת את התשובה
אבל אני יודעת היום שהאמון שלי בעולם ובאנשים נפגם
אני יודעת שאני רותחת מכעס על אמא שלא ראתה שמשהו לא בסדר,
על הדודה ובנה שהיו ממש בספה לידי, על המשפחה שלי ששמו לב להתנהגויות חריגות אצלי
ואף לא אחד , אף אחד לא חשד
ובעיקר על אימי אני כועסת, שגידלה אותי לבד והשאירה אותי פעמים כה רבות עם אותו הדוד הפוגע
על כך שכאשר סיפרתי לה וביקשתי בתור ילדה קטנה שלא מבינה שאני לא רוצה משטרה ובתי משפט פשוט רוצה שזה יגמר
על זה שהיא לא התעקשה, שלא הגנה עלי שלא שלחה אותי לטיפול עם יש מקצוע
ונכון שהיא דיברה עם הדוד הפוגע ובאומץ רב אמרה לו שלא יעז לנגוע בי שוב
אב אח"כ שוב נתנה לי ללכת לבד לאותו המקום ולשהות במחיצתו...ואני מה ידעתי אז מה הבנתי... רק רציתי למצוא חן בעיניו
כדי שלא יכעס , כאילו הכל נשכח ונסלח, כאילו אני עשיתי משהו רע
ואולי היא עד היום אוכלת את עצמה- אני לא רוצה לשאול מפחדת לדעת.. מפחדת שאולי היא שכחה ...שאולי היא תגיד לי שאני גדולה והגיע זמן להתגבר..
מה היא מבינה על פגיעה בנפש כה צעירה. והחיים שלה גם ככה לא פשוטים ומי אני שאקשה יותר בזכרונות של דברים שהיו ואינם.
אבל עכשיו שאני אמא הכל עולה ובעיקר האימה
איך אוכל לדאוג שאף אחד לא יפגע בבני הקטן? איך אוכל לשלוח אותו למסגרת שאני מוגבלת בבחינתה ואינני יודעת בוודאות מה קורה שנסגרות הדלתות?
אני זוכרת בתור ילדה ששמעתי על המושג משפט בדלתיים סגורות , חשבתי לעצמי שגם את זה אני לא רוצה
וכמה שפחדתי שהוא יעשה משהו לאמא שלי אם אספר וכמה המשפט "זה הסוד שלנו" עורר בי חלחלה
והילד שלי הקטן, אני רק רוצה להגן עליו ואני מפחדת כל כך שאיך אסלח לעצמי אם אטעה בבחירה ויקרה לו משהו
אוי אלוהים תעשה שאוכל לבטוח שוב באחרים...מה שהיה היה אבל רק תשמור לי עליו בבקשה, רק תשמור עליו מכל הרע בעולם ומכל פגע
עכשיו כשאני אמא אני רק מבקשת שתשמור לי עליו. ילד קטן ויקר שלי מבטיחה להקשיב להבחין לשאול ולדבר ולהגן בעיקר להגן עליך ככל יכולתי.
אשמח לשמוע אם כהורים אתם מתמודדים עם סיטואציות דומות. תודה.

מוותרתעלי

Re: עכשיו כשאני אמא

הודעהעל ידי מוותרתעלי » ש' ינואר 02, 2016 2:39 pm

יקירה שלום
אין כמו להיות אמא
היום במבט לאחור את מבינה שמה שאת לא תעשי לילדים שלך לעולם עשו לך
שלא רק פגעו בך פיזית מתוך המשפחה
גם זנחו את זה כי ברור שהמבנה של המשפחה יותר חשוב ממך
כי ברור שעדיף שלא יהיה ריבים את הרי ילדה קטנה מה את מבינה מהחיים אולי סתם ניפחת אולי המצאת
שטויות! היום את מבינה הם תרצו תרוצים את יודעת את האמת ניפגעת
ויש לך הזדמנות עם המשפחה שאת בנית עם הילדים שלך להיות שם ולתמוך ולהאמין לכל מילה ולעזור ולברר
ובמידה ותצטרכי גם הם יהיו שם להשיב לך אמונה אהבה ותמיכה
את לא לבד לוחמת
שמרי אל מתנת האל אבורך
קשה לראות אבל הוא נתן לך הוא נתן לך הרבה

שי מתנה
משתמש פעיל
יצירת קשר:

הודעהעל ידי שי מתנה » א' ינואר 10, 2016 4:38 pm

החששות שלך כאמא מלוות גם אותי והם נורמליים למי שעובר פגיעה
אבל הם חיישנים לשים לב יותר לדברים עם הילדים שלנו ולשמור עליהם אולי יותר מששמרו עלינו כשהיינו קטנים
אוהבת
שי
שי שמאוד אוהבת בעלי חיים

סמל אישי של המשתמש
יעלעל
מתנדבת מסל"ן

הודעהעל ידי יעלעל » א' ינואר 24, 2016 10:59 am

פטל יקרה, מה שלומך? אני מקווה שקצת יותר קל לך להתמודד עם האמהות ומה שעובר עלייך. אין ספק שההורות מעוררת מחשבות ורגשות שלא היו בנו קודם ורצון עז להגן. התמודדות לא פשוטה.

חזור אל “תקיפה מינית במשפחה”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 46 אורחים