עמוד 1 מתוך 1

טיפול אפשרי בפגיעה

פורסם: ה' ספטמבר 19, 2013 11:25 pm
על ידי לומדת
הקטע הנ"ל נכתב כתגובה למישהי שכתבה בפורום, אבל עבר לדף מס' 2 ולכן לא נראה ע"י רובכן.
מפרסמת שוב:

אני יודעת איך זה להרגיש מבודדת, איך זה להרגיש לא שייכת, מה זה לדעת שלאף אחד באמת (אבל באמת) לא אכפת במשפחה ממה שקורה לך.
נכון שאנחנו לא יכולות לסמוך, נכון שאנחנו שונאות את הגוף ויש לנו בעיות אכילה, נכון שיש לנו פלשבקים ושאנחנו חוות קשיים מרובים ביצירת קשרים חברתיים ועוד יותר עם קשרים זוגיים, דיכאון, פחד, דימוי עצמי נמוך, התקפי זעם, פגיעה עצמית...בעיות עם דמות סמכות בעבודה ועוד ועוד...

מרגישה את זה גם? חלק מזה?
אז את לא לבד!
יש הרבה נשים/נערות/ילדות כמוך בדיוק.
נשמות מתות מהלכות בין החיים....

אז מה עושים הלאה? את שואלת???
נלחמים!
בפוגעים, במכחישים, בממסד, בחוקים - משנים את העולם המזוויע שאנחנו חוות.
אני הלכתי ללמוד משפטים ע"מ לעסוק בנפגעות עבירה, אני מנסה להניע את ביטול חוק ההתישנות על פגיעות מיניות של ילדים במסגרת המשפחה, אני רוצה אותך איתי - כי רק אנחנו נוכל לעשות איזשהו שינוי בחברה המסריחה הזו (ותסלחו לי שאני משתמשת בשפה בוטה - אבל זה מצב קיצוני ולא מאוזן אז מותר לי).

הקיצר - יש כאן ציבור שלם של נשים שרואה אותך, מרגיש אותך ומזדהה איתך.
אם תרצי - ניתן לעשות, לשנות את המצב, להפסיק את ההתעללות.
ממליצה לך להצטרף לדף הפייסבוק "אחת מתוך אחת" - יש שם הרבה מאוד נשים וגם גברים שמעוניינים לעזור.

ולגבי בדידות - יש קבוצות של מכורים אנונימיים (NA) בכל מקום בארץ.
לרוב מרבית הנשים שם חוו את אותם הדברים, תוכלי למצוא שם אוזן קשבת, תוכלי להרגיש שייכת, חלק מחבורה של אנשים "נורמליים" שהחברה הוקיעה אבל הם שורדים! ולא מרימים ידיים.
אני נעזרתי בתוכנית 12 הצעדים של AA (אלכוהוליסטים אנונימיים) ואח"כ גילית שיש תוכנית שמיועדת לנפגעות תקיפה מינית בילדות (survivors of incest anonymous =SIA) אבל לצערי הכל כתוב באנגלית ואם את לא בקיעה בשפה זה קצת בעייתי...אז בחרי לך את המקום שאליו הכי תתחברי ולא תהיי שוב לבד יותר!

אני גם כאן בשבילך אם תרצי לשתף.
לומדת.