זקוקה לעצה.. דיי דחוףף

משפחה לא בוחרים, אנחנו נולדים לעולם הזה, לאנשים שאמורים להיות הסביבה הקרובה ביותר אלינו.
במשפחה, שאמורה לאהוב באש ובמים, לפעמים דווקא האנשים שאמורים להגן עלינו מהעולם, הם אלו שפוגעים בנו.
לפעמים הסביבה או שאר בני המשפחה מרגישים, ולפעמים אנחנו מוצאים את עצמנו לבד לבד, בלי שאף אחד רואה ושומע.
תקיפה מינית במשפחה, יכולה להיות מאבא, אמא, אח ואפילו אחות - כולם אסורים על פי חוק, ואף אחד מהמקרים אינו אשמתכן/ם.
לצערנו, ואולי להפתעתכם, תופעה זו, אינה נדירה, אז חשוב מאד שלא תתביישו, כי אנחנו כאן בשבילכם...
בפורום הזה תוכלו לדבר על כל מה שעובר עליכם, המחשבות, החששות, לשאול שאלות, לדבר עם בנות ובנים שעברו או עוברים
דברים דומים, ובעיקר, תמצאו את עצמכם מוקפים באנשים טובים ותומכים, שיקשיבו בסבלנות, יתמכו ויעטפו אותכם בהרבה אהבה.

המנהלים: אורית, מיכלל

דיד00

זקוקה לעצה.. דיי דחוףף

הודעהעל ידי דיד00 » א' דצמבר 23, 2007 7:35 pm

אז ככה...
בתור התחלה אני הוטרדתי מינית ע"י בן דוד שלי שזה כואב ולא מובן ועוד הרבה דברים.. וזה גרם להרבה השלכות אחרות אבל אני שמחה לומר שהצלחתי להבין שאני אל אשמה וזה לא בגללי..!!
ואני פה משני סיבות..!!
1. כדי לעזור לבנות אחרות לעבור את זה.. כי אני יודעת כמה צריך תמיכה וכמה זה קשה וכמה רוצים לעבור את זה בלי לשתף משפחה אולפעמים חברים..!!אז אנירוצה לדעת מה אני יכולה לעשות ואיפה...!! אולי נוער מקשיב לנוער משהו כזה... בבאר שבעע..

2. יש לי חברה שהותקפה מינית/הוטרדה מינית גם ע"י בן דודה שלה אבל פיסית בניגוד אליי.... והיא עברה את זה בגיל 8 ועד עכשיו [16] היא לא מתמודדת עם זה... וזה משפיע עלייה בכ"כ הרבה.... היא חשבה שהיא שמנה והרעיבה את עצמה עד עילפון... יש לה דימוי עצמי, דימוי גוף, ביטחון עצמי, אמונה עצמית, הערכה עצמית נמוכותת... והיא נכנסת לדיכאון לעיתים קרובות ובנוסף לזה הרי היא רואה אותו כי הוא בן משפחהה... והכי נורא היא עדיין מאשימה את עצמה...!! היא מאשימה את עצמה שלא ברחה שלא התנגדה שלא צעקהה... היא מאבדת את עצמה ונשאבת לחור שחורר וכשהיא יוצאת ממנו ממש קצת היא נשאבת יותר עמוק משהייתה...!! והכי נוראא!! שההורים שלה שהיו אמרוים להשגיח עלייה ולדאוג לה ראו את זה לקראת הסוף והאשימו אותה ונתנו לה עונש כי חשבו שיהא ייזמה אצת זה והיא רוצה שת זה כי בן דוד שלה אמר שככה זה היה... וכמובן שגם אותם היא לא מאשימה רק את עצמה.. כמובן שאני דיברתי איתה על זה והגעתי למצב של צעקות עלייה שהיא לא אשמה ובהסברים שילדה בת 8לא צריכה לצפות לדבר כזה לחא מורה להיות מכונה לדבר כזה כי זה לא מצב אידיאלי והאי לא יכלה להתנגד כי הוא היה בן משפחה גדול ממנה כאילו דמות "סמכותית" והוא ניחל ושזה אשמת ההורים שלה שלא חקרו יותר לעומק ושהיא האחרונה שאפשר להאשים וזה עזר קצת אבל מעבר אני לא יודעת מה לעשות או איך ולמי לפנות אני ממש מפחדת עלייה..!! והיא מסרבת לספר לאימא שלה מה באמת קרה... ואמרתי לה שהדבר היחיד שצירך לעניין אותה זה שהיא תשלים עם זה ושכל משקורה בדרך או כל משנפגע צריך לעניין אותה פחות או בכלל לא...!! אני ממש ממש ממש צריכה עצה בקשר לזה..!!
אז המון המון תודה מראש..
-דיאנה-

סמל אישי של המשתמש
אייל
Site Admin

Re: זקוקה לעצה.. דיי דחוףף

הודעהעל ידי אייל » א' דצמבר 23, 2007 10:05 pm

ברוכה הבאה דיאנה,
לדעתי את כאן משלוש סיבות, כי אחרי הכל גם את סוחבת איתך מטען אישי משלך, וחשוב שתדעי שאת יכולה תמיד לשתף אותנו לגבי זה, אם צפים לך זכרונות, או שאת סתם מרגישה צורך לשתף, לפעמים פשוט עוזר לספר לעוד אנשים,
ובצורה האנונימית שפה, עם הבנות המקסימות את לא צריכה לחשוש.

לגבי עזרה, הדרך הכי קלה, זה פשוט להיות כאן בפורום וכשיש לך זמן להיכנס ולקחת חלק בתמיכה ההדדית של הבנות כאן אחת בשניה, בנוסף יש את מרכז הסיוע שתלוי בגיל שלך ובמידת ההתאמה את יכולה להתנדב בו.
המרכז שלהם בב"ש נקרא מסל"נ
והאתר שלהם:
http://maslan.1202.org.il/template/defa ... ?siteId=10
את יכולה לפנות אליהם, ולשאול אם את יכולה להתנדב אצלהם.

לגבי חברה שלך, זה שאת יודעת מזה, ותומכת בה זה כבר טוב, הייתי ממליץ לך להציע לה מספר אפשרויות שבהן היא יכולה לדבר על מה שעובר עליה וקבל סיוע בהתמודדות:
1. פורום שוברים שתיקה, להצטרף בדיוק כמו שאת הצטרפת ולדבר על הכל בצורה אונונימית בזמן ובקצב שלה.
2. להתקשר 1202 - מוקד סיוע לנפגעות תקיפה מינית
3. לדבר עם היועצת בבית ספר, כדי שגם תקשיב לה, וגם תעזור לה לפנות להורים שלה באופן שאולי ינער אותם קצת, ויבהיר להם שהם צריכים להיות לצידה.

סמל אישי של המשתמש
just me
משתמש פעיל
יצירת קשר:

הודעהעל ידי just me » ב' דצמבר 24, 2007 1:39 am

מאמי, קודם כל תביני שגם אם היא חברת ילדות שלך או בת זוג שלך או לא יודעת מה - את לא יכולה לקחת את ההחלמה שלה ואת הדכאונות שלה על הכתפיים שלך. לא שלה ולא של אף אחת או אף אחד אחר. יש לך מספיק משל עצמך.
את לא אחראית, את לא חייבת, ורצוי אפילו (מניסיון) שתלמדי לשים לעצמך ולאחרים גבול עד מתי את מוכנה לעזור - כדי לשמור על עצמך.
ברגע שאת תפלי ולא תציבי גבולות עד מתי את יכולה לעזור כדי לא ליפול או להתמוטט - לא תוכלי לעזור בצורה טובה לאחרים ובטח שלא לעצמך. זה לא מצב בריא..
שנית, יש אתרים של תמיכה (כמו האתר שלנו) שאפשר להכניס אותה אליהם ואת יכולה לכתוב גם בעצמך.
יש את 1202 שיכולים לעזור.
יש כל כך הרבה סוגי טיפול - שנשמע שכל כך נחוץ לחברה שלך. והיא לא צריכה לדאוג, ההורים לא חייבים לדעת שהיא הולכת לטיפול. כמובן יש את החוק שאם יש סכנה ברורה וממשית ובלה בלה בלה בלה יש חובת ידיעה על המטפלת. אפילו המחירים לא צריכים להיות בשמיים...... תתיעצי, תשלחי אותה להתייעץ כי את לא יכולה לעשות את הצעדים עבורה, ושתלך לטיפול לדעתי.
כולנו עוברות את התהליך של אשמה וכל הדברים האלה, כל אחת עוברת את זה בצורה שונה ולכל אחת מתאימה דרך אחרת... מה שמשותף זה כל ההשלכות וכל הדברים המובנים.
כלומר, ה"סיפור" שונה, אבל ה"נקודות ציון" דומות.
אני אתן לך עוד טיפ - אי אפשר לעזור למי שלא רוצה לעזור לעצמו.
זה משפט מעצבן, שלי בעבר נשמע אגואיסטי לחלוטין ואטום - אבל הוא כל כך נכון.
אני אתן לך דוגמא, מי שרוצה להתאבד באמת יעשה את זה בכל מקרה לא משנה מה תעשי.
אותו הדבר, אם מישהו רוצה לעזור לעצמו הוא יסכים להקריב את כל הכאב שכרוך בכך בהתמודדות עם הכל כי אף צעד לא קל בהתמודדות שלנו והוא יעשה את זה.
חברה טובה שלי לשעבר - במשך שנתיים הייתי חוזרת על אותם מילים, היא הייתה מעבדת אותם בראש מעכלת ואז כשמגיעה עוד נפילה מאבדת כל מה שאמרתי ואני צריכה לחזור על זה שוב. וכרגיל, מעבדת, מעכלת וזורקת.
במודע או לא במודע, זה מצב שיכול לקרות. את צריכה להבין שאין מה לעשות במקרה הזה ולהציב פרופורציות וגבולות.
אני אומרת לך את הדברים האלה כדי שתשמרי על עצמך ותביני שאי אפשר לקחת הכל על הכתפיים.
תגידי לחברה שלך שיש את מרכזי הסיוע, יש טיפולים והם גמישים נורא ומודעים להפרעות אכילה ותקיפה מינית והורים שלא יודעים וכל הדברים האלה רק היא צריכה לחפש ולשאול לבקש שיעזרו לה, תסבירי לה שאת איתה לתמוך בה בצעדים שהיא תיקח - ותבהירי לעצמך שאת צריכה להציב גבולות כדי לשמור על עצמך ושאת לא יכולה לקחת הכל על הכתפיים שלך.

רציתי לשאול אותך, כי לא היה לי מובן...
כתבת שהיא עברה את זה פיסית, לעומתך...... מה זאת אומרת? מה את עברת?

דיד00

הודעהעל ידי דיד00 » ב' דצמבר 24, 2007 5:09 pm

אמממ בתור התחלה תודה.. דבר שני יש בעייה עם ההורים שלה שהם ראו את זה זו הבעייה המרכזית... זה גורם לה ליותר אשמה וההורים שלה לא מרשים לה לצאת מהבית כמעט ככה שללכת לטיפול זה לא אופצייה.. כנ"ל לגביי מחשב..
אמממ... אני עברתי משהו קצת שונה... כאילו... אני כיולה הלגיד את האמת התקופה ההיא דיי מעורפלת לי אבל לפי משאני זוכרת לא היה שום דבר פיסי... היו פשוט שיחות שלמות על איזה חברות יש לו ומתי הוא מקיים איתן יחסי מין ומה הן יפות עם חזה גדול ובלה בלה בלה וכמה אני לא...!!! והוא זרק עליי פעם אחת קופסא שלמה של גפרורוים אחד אחד כשהם דולקים.. בוא נגיש שזה לא תרם לביטחון העצמי ולדימוי גוף שלי שהבנתי שהיה מעוות עד מאודד בגלל זה.. אבל היה נגמרר...!!

סמל אישי של המשתמש
אייל
Site Admin

הודעהעל ידי אייל » ב' דצמבר 24, 2007 11:29 pm

יצא לך לדבר איתה על מה היא רוצה לעשות עם זה?
אם היא מעונינת לפנות למישהו? לדבר פה, או עם 1202? לדבר עם היועצת של השכבה? עם המחנכת?
יש מישהו שהיא סומכת עליו? אחים, אחיות?

סמל אישי של המשתמש
just me
משתמש פעיל
יצירת קשר:

הודעהעל ידי just me » ג' דצמבר 25, 2007 12:33 am

טוב, הבנתי.
ההורים שלה חייבים "לקבל על הראש" וזה לא יכול להיות מישהו מבפנים.
תרימי טלפון ל1202 תתייעצי איתם ביחד עם חברה שלך, אולי הם יכולים לעזור לה.
תשקלו גם לדבר עם גורם בבית הספר שהיא סומכת עליו שיבין ויכול לעזור.

שי מתנה
משתמש פעיל
יצירת קשר:

הודעהעל ידי שי מתנה » ד' דצמבר 26, 2007 9:20 pm

הי דיאנה
ברוכה הבאה
חברתך יכולה תחילה להיעזר בגורמים מקצועיים כמו 1202 או עמותת אחת מאיתנו לנפגעות
או ביועצת ביה"ס וכמובן פה באתר ובנו.
אני חושבת שחברתך זקוק לעזרה מקצועית ואת לא תוכלי לסייע לה לגמרי. תוכלי לתמוך אך לא להבריא אותה ממה שעברה. גם עם עזרה מקצועית זה לא פשוט להחלים!
נשמח להיות שם בשבילך ובשבילה
שי :)
שי שמאוד אוהבת בעלי חיים

חזור אל “תקיפה מינית במשפחה”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אףאחת2000 ו־ 37 אורחים