הקושי בזיהוי אלימות פסיכולוגית

מישהו או מישהי במשפחה מכה, מקלל, מאיים, משפיל או מזניח אתכם, או את מישהו מהמשפחה ? הגעתם למקום הנכון !
כשהאלימות מגיעה מהמשפחה הפגיעה היא כפולה - זו המסגרת שאמורה להיות הכי אוהבת ומוגנת עבורכם.
אם לא נדבר דבר לא ישתנה ולא ייפתר, אנחנו כאן כדי לסייע לכם לצאת ממעגל האלימות במשפחה.
בפורום תקבלו תמיכה ואיכפתיות שיחזירו לכם את החיוך…

מנהל: אורית

סמל אישי של המשתמש
נעמי דפנה נחום, עוד
מתנדבת מסל"ן

הקושי בזיהוי אלימות פסיכולוגית

הודעהעל ידי נעמי דפנה נחום, עוד » ו' דצמבר 12, 2014 12:57 pm

מכה או חבטה שמותירה בך סימן אדום, אינה מותירה מקום לספק. זוהי אלימות לשמה. אבל, כשבן זוגך מתעקש להסיע אותך לעבודה, לאסוף אותך, לא לתת לך ללכת לבד ... לרוב מתעורר קושי בעיכול האם אני פרינססה או שמא מדובר באובססיה שלו.

סמל אישי של המשתמש
אמה
משתמש פעיל

Re: הקושי בזיהוי אלימות פסיכולוגית

הודעהעל ידי אמה » ש' דצמבר 13, 2014 9:33 pm

ו....?
תאבדי את השפיות.. תאבדי אותה רק קצת.. תאבדי אותה עד שתצליחי למצוא את עצמך.. לא נורא שהעולם יהרס בדרך.. שהעולם ישרף בלהבת האגואיזם..
תאבדי את עצמך קצת מרצון, כי כל הזמן זה קורה בכח ..
תאבדי את עצמך.. תאבדי רק כדי למצוא.

סמל אישי של המשתמש
נעמי דפנה נחום, עוד
מתנדבת מסל"ן

הודעהעל ידי נעמי דפנה נחום, עוד » א' דצמבר 14, 2014 2:16 pm

מי מאיתנו אינה זוכרת את אשת החייל לילך שם טוב, שבעלה לשעברנטל באכזריות רבה את חייהם של שלושת ילדיהם המשותפים. לילך מספרת שהיא כל חייה הייתה נתונה לאלימות, אבל לא לאלימות פיזית ! אלא לאלימות מילולית, פסיכולוגית

ובראיון מדהים, שלוש שנים אחרי האירוע , היא מספרת:

"חששתי להיות אם חד הורית. פחדתי מהדימוי החברתי ומההשלכות הכלכליות. וכל אותו זמן אף אחד לא ידע עד כמה אני סובלת. אישה שלא חווה אלימות פיזית אלא אלימות מהסוג שאני חוויתי, לא מבינה בעצם שהיא מצויה במצב מתמשך של אלימות.

היום אני יודעת שקוראים לכך 'אלימות פרוורטית', וזו האלימות המסוכנת באמת. הקורבן לא יודע שהוא קורבן והסובבים אותו לא יודעים שהוא קורבן, והוא כל כך מתבייש בעצמו שהוא גם לא משתף אחרים. אולי, אם הייתי מקבלת סטירה, זה היה פשוט יותר. אז בוודאי הייתי קמה והולכת".

הכתבה במלואה: http://www.xnet.co.il/win/articles/0,14 ... 48,00.html

סמל אישי של המשתמש
אמה
משתמש פעיל

הודעהעל ידי אמה » א' דצמבר 14, 2014 6:52 pm

ו....?
תאבדי את השפיות.. תאבדי אותה רק קצת.. תאבדי אותה עד שתצליחי למצוא את עצמך.. לא נורא שהעולם יהרס בדרך.. שהעולם ישרף בלהבת האגואיזם..
תאבדי את עצמך קצת מרצון, כי כל הזמן זה קורה בכח ..
תאבדי את עצמך.. תאבדי רק כדי למצוא.

חזור אל “אלימות במשפחה”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 5 אורחים