הגדרות,הסברים,דוגמאות והרחבות בנושא פה

מישהו או מישהי במשפחה מכה, מקלל, מאיים, משפיל או מזניח אתכם, או את מישהו מהמשפחה ? הגעתם למקום הנכון !
כשהאלימות מגיעה מהמשפחה הפגיעה היא כפולה - זו המסגרת שאמורה להיות הכי אוהבת ומוגנת עבורכם.
אם לא נדבר דבר לא ישתנה ולא ייפתר, אנחנו כאן כדי לסייע לכם לצאת ממעגל האלימות במשפחה.
בפורום תקבלו תמיכה ואיכפתיות שיחזירו לכם את החיוך…

מנהל: אורית

צהלת החיים
משתמש פעיל

הגדרות,הסברים,דוגמאות והרחבות בנושא פה

הודעהעל ידי צהלת החיים » א' אוגוסט 25, 2013 9:54 pm

לאור הבקשה והניסיונות ליישם אותה,נפתח השרשור הזה שמטרתו להסביר ולפרט על האלימות על כל גווניה השונים
(כבר לא שותקת,התצטרפי? :) )
יש הרבה סוגי אלימות אפשריים:
אלימות פיזית-מכות,חבלות,שברים בידיים או ברגליים ובגוף,זריקת חפצים(שולחן,כיסא,סכין,משו אחר) ....
מכות לא בשביל חינוך,אלא בשביל משהו אחר(למשל להפחיד אוכם,להעניש אפילו אם לא עשיתם משהו רע בכלל,להכאיב בשביל שלא תספרו אם קשה לכם בבית ועוד)למשל להכאיב ממש חזק שמשאיר סימנים כחולים,
לעשות כוויות עם אש,להרביץ עם משו חזק וכבד
(כאן כבר קשה להמשיך,אנא תמשיכו,זה חשוב)

אלימות מילולית-כל מילים שאומרים בשביל לגרום לכם להרגיש אפס,קטנים,לא מבינים ולא יודעים כלום,השפלות,קללות,איומים וסחיטה,איומים של התאבדות אם לא יעשה כמו שאמרו לכם,מילים שעושות לכם הרגשה לא טובה ולא נעימה שבגללם אתם עושים ויכולים לעשות הכל בשבילו,ועוד
דוגמאות ׳אם לא תעשי/ה כך וכך אני אשבור לך את ה...׳
׳ אם לא....אני אהרוג אותך׳
׳עוד שניה ואני ארביץ לך׳
׳אם לא תעשי/ה כך וכך אני אמות ולא תראו אותי יותר׳
כשמה שאומרים לו/ה אח״כ זה ׳בסדר בסדר,רק אל תתאבד׳ או לא אומרים אבל בגלל שלא רוצים שימות עושים הכל
(אולי זה נכלל בקטגוריה של אלימות נפשית,לא בטוח...הערות יתקבלו בברכה :) )
׳רואה את זה?תכף לפרצוף שלך׳

אלימות כלכלית-לוקחים לכם את הכסף שאתם חייבים בשביל לעשות איתו משהו ממש חשוב בחיים(לשלם על לימודים בתיכון או לימודים גבוהים או לימודים אחרים,לקנות איתו אוכל שלא תהיו רעבים,להחזיר חובות בבנק...) ולוקחים את הכסף ולא מוכנים להחזיר אותו,כי הם רוצים שתרגישו נמוכים וקטנים ושהם יותר חזקים/טובים/שולטים בכם.
שוב,זה ל א נעשה בשביל לחנך לא לבזבז את כל הכסף שלכם על קניית דברים מיותרים,למשל.

הרשימה הזו מצומצת ביותר,צריך יותר לפרט ולהרחיב על עוד דברים....בשלב מסוים נהיה קשה מדי אי לכך ובהתם לזאת בנות תצטרפו לכתוב עוד אם אתם יכולות...אם לא מובן לחלוטין,תעשו כמה ומה שיש כוח בשבילו :)
1, 2, 3 כ ן! :)

"אל תיגעי בי" אמרתי "אם תיגעי בי אני עלולה להיעלם"
(אף אחד בשום מקום)

קמת בבוקר?יופי!כל השאר זה בונוס:)(מפשט יפה שמצאתי תפרשו כרצונכם)

אודל עוד קצת..נס שאת כאן,עוד יותר נס שהמצב השתפר,תחזרי כולם מחכים לך

צהלת החיים
משתמש פעיל

Re: הגדרות,הסברים,דוגמאות והרחבות בנושא פה

הודעהעל ידי צהלת החיים » ו' אוגוסט 30, 2013 10:07 am

תערכו תרשמו שזה טריגר!!!אוף סליחה זה נשחכ!

בכ"א,הנושא נפתח בעקבות פה

viewtopic.php?f=3&t=6078

(אף אחד בשום מקום)

כבר לא שותקת
משתמש פעיל

הודעהעל ידי כבר לא שותקת » ש' ספטמבר 28, 2013 11:12 pm

היי,
סורי שאני מגיבה רק עכשיו, אבל הייתי בתקופה די עמוסה וכמעט לא נכנסתי לאתר..
אני חושבת שהיוזמה שלל היא מבורכת ואני אוסיף עוד בהזדמנות על סוגי האלימות.
שבוע טוב ויישר כוח :hi:
" 'אבא', הבט בילדה הקטנה המבוהלת ההיא, שאריג צפוף של איבה נטווה סביבה. הרי מעולם לא דיברנו 'אבא'.. הלוא תפקידו של אב להגן על ילדיו. הצער חותך כאזמל בבשר החי: 'אף אחד לא הגן עליי אז!אף אחד!"

כבר לא שותקת
משתמש פעיל

הודעהעל ידי כבר לא שותקת » ש' נובמבר 16, 2013 3:37 am

היי,
נכון שהאשכול נפתח לפני כמה חודשים, שוב לציין שזו יוזמה מבורכת וברור שאני אקח בה חלק. לצערי, בזמן האחרון לא יוצא לי כל כך להיכנס לאתר ולהגיב פה בגלל הצבא, ולנושא הזה צריך להקדיש זמן מחשבה והשקעה. אבל עדיף מאוחר מאשר אף פעם לא, כי זה נושא שממש חשוב לי.
אז ככה, צהלת החיים, מה שעשיתי זה שהוספתי פירוטים של סוגי האלימות, לא שיניתי מה שכתבת.

אלימות פיזית- צביטות, דחיפות, סטירות, יריקות, משיכות בשיער, אגרופים, חניקות, גרימה לפציעה (כמו שמפורט למעלה), בעיטות, הכאה בחגורה, פגיעה ברכוש/בבעלי חיים, הגבלת חופש תנועה (למשל לא לתת לכם לצאת מהבית או להרשות לכם להיות רק במקום מסוים בבית), אילוץ לבצע פעולות משפילות, ירייה (שלא נגיע לזה).

אלימות מינית- פגיעה מינית בגוף (בניגוד לרצון כמובן) כמו נגיעות במקומות שונים בגוף ללא הסכמה מצד הקורבן, אונס, יחסי מין לא רצוניים, גילוי עריות ומעשים מגונים. כינויי גנאי מיניים, איסור שימוש באמצעי מניעה ועוד.

אלימות כלכלית- לדרוש הצדקה לכל הוצאת כסף, האשמות בבעיות כספיות(לדוגמא להאשים שהיא מעלימה לו כסף או שהיא מבזבזת כסף על שטויות גם אם זה לא כך), איסור לעבוד מחוץ לבית, מניעה לקבל החלטות כספיות ולקבל כסף, שליטה על כל הכסף.

אלימות נפשית/פסיכולוגית/רגשית- זוהי אלימות שאין בה מגע פיזי וקשה יותר להסביר אותה משאר סוגי האלימות.
מי שבעצם משתמש באלימות נפשית פוגע בערך העצמי של האדם, גורם לו להרגיש שהוא לא שווה כלום. מה זה אומר? סחיטות, הפחדות, האשמות, השפלות, מניעה לפתח קשרים חברתיים, איומים, מניעת צרכים בסיסיים (כמו מזון ושתייה, שינה, ללכת לשירותים), הטרדות, הפגנת קנאה קיצונית, מניעת חיבה ואהבה.
התוצאה של אלימות זו יכולה להתבטא אצל הקורבן בחרדה חברתית ואי יכולת לפתח קשרים חברתיים, בהסתגרות, ביכולת מילולית ורגשית מוגבלת (למשל באי יכולת לדבר בנוכחות אנשים), בהתפתחות לקויה. תוצאה הרסנית יש לומר.

אלימות מילולית- קללות, איומים, השפלות, כינויי גנאי...
אז מה בין אלימות נפשית לבין אלימות מילולית? חלק מהפרטים הקשורים לאלימות נפשית מופיעים גם באלימות מילולית. למה? כמו שאמרתי, האלימות הנפשית פוגעת בערך העצמי של האדם והיא נעשית ע"י מילים שמטרתן לפגוע רגשית בבן אדם, לכן חלק מהפרטים מופיעים כאן בשני סוגי האלימות.
" 'אבא', הבט בילדה הקטנה המבוהלת ההיא, שאריג צפוף של איבה נטווה סביבה. הרי מעולם לא דיברנו 'אבא'.. הלוא תפקידו של אב להגן על ילדיו. הצער חותך כאזמל בבשר החי: 'אף אחד לא הגן עליי אז!אף אחד!"

צהלת החיים
משתמש פעיל

הודעהעל ידי צהלת החיים » ג' נובמבר 19, 2013 12:21 pm

כבר לא שותקת :kolhakavod: :good: כל הכבוד! בנות,עוד שיתוף פעולה יהיה מעולה
ואייל,מישהו,אפשר לשים את השרשור הזה למעלה?(ליד 'החוק למניעת אלימות' וכו')

(אף אחד בשום מקום)

סמל אישי של המשתמש
לאלי שחמט
משתמש פעיל

הודעהעל ידי לאלי שחמט » ד' ינואר 08, 2014 2:25 pm

יפה יפה :good:

חזור אל “אלימות במשפחה”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 8 אורחים