אלמות בכל מקום ואין מזה מנוס

בחברה בה אנחנו חיים, אלימות כבר אינה תופעה נדירה. לכולנו יצא לחוות על "בשרנו", לראות מהצד, לשמוע, לפעמים זה מסתכם במכות בין חברים, לפעמים מדובר ב"בריון" שסוחט באלימות, ולפעמים זה נגמר גם בדקירה ומוות.
התחושה הצורבת של למצוא את עצמך מאוים פיזית, מוכה, ומופחד אינה פשוטה, ואינה עוברת בקלות.
אז חשוב שתדע/י, את/ה לא לבד! זה המקום שבו תוכל/י לספר על כך, להתכתב עם בנים ובנות שנפלו קורבן לאלימות או נתקלו בצורה זו או אחרת באלימות כלשהי, אנחנו נקשיב, נתמוך, נייעץ ונעזור כמיטב יכולתנו.

מנהל: אורית

סמל אישי של המשתמש
ציפורשיר
משתמש פעיל

אלמות בכל מקום ואין מזה מנוס

הודעהעל ידי ציפורשיר » ב' אפריל 02, 2012 10:29 pm

אני מדברת על החדשות וכתבות וכל מיני דברים שצצים ביום יום ...
לא יודעת למה אבל בתקופה האחרונה של המממ חודשיים ככה כל יום אני מוצאת משהו מחריד אחר..בעיתון או באינטרנט
וזה עושה לי טריגרים .....וקשה לי לעקל כמה אלימות יש בארץ....(ובטח גם בעולם)
ואין סיבה לאלימות הזאת ...זה הכל משנאה ומלחמה ..ופשוט בלאגן...

הכי הפחיד זה שראיתי כתבה קצת אחרי פורים ....על מישהי שנאנסה במסיבה בבית של מישהו די קרוב לאיפה שאני גרה..... ...אפילו אם זה היה בנתניה הייתי מרגישה את אותו הטריגר....
אולי זה לא הפחד שזה יקרה לי ..זה פשוט מחזיר אותי אחורה.....כל פעם שאני שומעת או רואה את המילה -אונס- משהו בתוכי משתגע .....אני לא יכולה לעקל את המילה הנוראית הזאת ...ויש כאלו שמשתמשים במילה הזאת כדי לתאר דברים אחרים ולאו דווקא אלימות ...כמו המממ " הם לא יכולים לאנוס אותנו לדבר" ...פה המילה סתם נזרקת ולא מתכוונת למקרה עצו סתם למשהו שקורה בכוח ...אבל לי זה מעיק...

אמממ ואי אני עייפה ואני לא יודעת אם סתם יוצאים לי מילים מוקלדות שאין להן משמעות ...כי אם אמשיך ככה אני יכולה באמת להוציא מלא דברים....מישהו צריך לעצור את זה...וכמובן שזו תהיה אני ...אני עוצרת את עצמי ומרשה לכל המחשבות האלו לשרוף אותו מבפנים ....

אני בשלב בטיפול שאני מתחילה לעקל דברים ...וזה נורא קשה...ואז יש גם את העולם והאלימות שלו לעקל....אז לא פלא שבלילות אנימרגישה שאני קורסת ...בחושך הדמיון משתולל...ומחזיר לי כל מיני פרצופים שאני לא רוצה לראות ....וכל מיני טריגרים שבאים מדברים שאני קוראת ואז מדמיינת אותם ...זה ממש לא לעניין לשקוע בכל האלימות שיש בזמן האחרון בחוץ...

בא לי לבכות ..זה פשוט לא יוצא....וכשהדמעות לא יוצאות זה יוצר מועקה שגודלת לה בשקט בפנים .....
זה קורע את הבפנים כל ה"סערה" הזאת
תברחי תברחי
משהו בתוכה אמר
את לא רואה איך הוא פוגע
והוא ימשיך גם מחר
אל תאמיני לו להבטחות
תשמרי על עצמך
תברחי מהר

------
אף אחד לא רואה
איך הוא לאט מתקרב
אף אחד לא רואה
איך את בוכה מכאב

סמל אישי של המשתמש
אמה
משתמש פעיל

Re: אלמות בכל מקום ואין מזה מנוס

הודעהעל ידי אמה » ה' אפריל 05, 2012 10:52 pm

ציפורשיר? שולחת לך חיבוק דובי ענקייייי!! :iloveu2:
תאבדי את השפיות.. תאבדי אותה רק קצת.. תאבדי אותה עד שתצליחי למצוא את עצמך.. לא נורא שהעולם יהרס בדרך.. שהעולם ישרף בלהבת האגואיזם..
תאבדי את עצמך קצת מרצון, כי כל הזמן זה קורה בכח ..
תאבדי את עצמך.. תאבדי רק כדי למצוא.

סמל אישי של המשתמש
אפרת מסלן
מתנדבת מסל"ן

הודעהעל ידי אפרת מסלן » ש' אפריל 14, 2012 10:36 am

היי ציפורשיר,
אמנם עבר זמן מה מאז שכתבת את ההודעה, אבל בכל זאת חשוב לי לענות לה.
אכן כשרואים את החדשות, יש תחושה שהאלימות נמצאת בכל מקום סביבנו. זה אכן קשה.
במקרים כאלה, לפעמים אני מעדיפה פשוט 'לברוח' מהחדשות. פשוט לסגור את הטלוויזיה או להחליף ערוץ, בעיקר בכתבות קשות.
צריך אמנם לזכור כי בטלוויזיה מדברים רק על הדברים הרעים, ואנחנו לא נחשפים לדברים היפים, או המשעממים, כי הם לא גורפים רייטינג.
חשוב גם לזכור, כי למרות שהדברים נראים קשים, המצב היום יותר טוב, משהיה נגיד לפני 100 שנה.
בעבר, יכלנו לסוע ממקום למקום, ושודדים בדרך היו יכולים לרצוח אותנו, ואף אחד אפילו לא היה יודע על כך. היום הדרכים יותר בטוחות, יש לנו משטרה, יש לנו מרכזי סיוע..
שלא תביני לא נכון, עדיין יש המון אלימות, ועדיין יש המון מה לעשות ולשפר.

לגבי המילה 'אונס' אני מסכימה שזו אכן מילה קשה. קשה לשמוע אותה ביום-יום, כי זה נותן תחושה של זילות במילה. אבל חשוב לזכור שהמילה 'לאנוס' אומרת להכריח. להכריח יכול להיות הרבה דברים, בניהם גם בתחום של כפייה במין. אבל בכל מקרה, אני מסכימה, זה באמת מפריע שמשתמשים במילה הזו סתם.

אני חושבת שזה דווקא חשוב לכתוב מבלי לחשוב. לא תמיד צריך לנתח כל דבר, וזה חיובי לתת לרגשות שלנו פשוט לצאת. זה היתרון של האנונימיות הזאת. אין כאן מי שישפוט אותנו.
ובלי שום קשר, אני מקווה שכן תצליחי לבכות.
אפרת
מתנדבת מסל"ן

סמל אישי של המשתמש
לאלי שחמט
משתמש פעיל

הודעהעל ידי לאלי שחמט » ד' יולי 25, 2012 1:07 pm

צ"ש אני כ"כ מזדהה איתך :cry3:

סמל אישי של המשתמש
אמה
משתמש פעיל

הודעהעל ידי אמה » ד' יולי 25, 2012 1:11 pm

לגמריי....
תאבדי את השפיות.. תאבדי אותה רק קצת.. תאבדי אותה עד שתצליחי למצוא את עצמך.. לא נורא שהעולם יהרס בדרך.. שהעולם ישרף בלהבת האגואיזם..

סמל אישי של המשתמש
לאלי שחמט
משתמש פעיל

הודעהעל ידי לאלי שחמט » ד' יולי 25, 2012 1:14 pm

:cry3: :cry3: :cry3: :cry3: :cry3: :cry3: :cry3: :cry3:

סמל אישי של המשתמש
אמה
משתמש פעיל

הודעהעל ידי אמה » ד' יולי 25, 2012 1:22 pm

:scared:

סמל אישי של המשתמש
לאלי שחמט
משתמש פעיל

הודעהעל ידי לאלי שחמט » ד' יולי 25, 2012 1:27 pm

הכול יהיה בסדר.

סמל אישי של המשתמש
לאלי שחמט
משתמש פעיל

הודעהעל ידי לאלי שחמט » א' אוגוסט 12, 2012 5:37 pm