יש מצב שביהמ"ש ביטל את ההתיישנות באזרחי?

בפורום זה ניתן לשאול שאלות משפטיות שעוסקות באלימות ובאלימות מינית בפרט, הייעוץ בשלב הראשוני יתבסס על ידע וניסיון של חברי הפורום, ובהמשך ננסה לאתר עורכות דין שיסכימו לקחת על עצמן את הסיוע הנ"ל בהתנדבות.

הנהלת הפורום, והמגיבים בפורום אינם לוקחים אחריות משפטית או שאינה משפטית על התשובות הניתנות בפורום.

המנהלים: מיכלל, לימור עמית פנקר

סמל אישי של המשתמש
אתנה
משתמש פעיל

יש מצב שביהמ"ש ביטל את ההתיישנות באזרחי?

הודעהעל ידי אתנה » ו' דצמבר 28, 2012 11:10 am

אם יש עורכת דין באולם, אשמח ממש אם תוכלי לבאר את המשמעות של הפסיקה הבאה (מצ"ב פסק הדין המלא בפידיאף):

http://www.tmura.org.il/page17.html?

"בית המשפט קבע: נשים שעברו תקיפה מינית בילדותן תוכלנה לממש את זכותן לפיצוי גם במקרים של התיישנות

עוד אבן בחומת דיני ההתיישנות הוסרה היום מדרכן של נשים נפגעות תקיפה מינית לקבל פיצוי על פגיעות שנעשו בהן בילדותן.

בהחלטה תקדימית בתביעה אזרחית לקבלת פיצוי בגין גילוי עריות שמרכז תמורה מנהל, נקבע שאשה שסובלת ממנגנון הדחקה דיסוציאטיבית בעקבות תקיפה מינית שעברה בהיותה קטינה, יכולה להגיש תביעה לפיצוי, גם בחלוף שנים רבות, היות ויכולתה להתמודד עם מה שאירע לה מבשילה (אם בכלל) לאחר זמן רב, בשל מנגנוני הדחקה.

במקרה הנדון התובעת הינה אישה שעברה גילוי עריות ע"י דודה, שהגישה תביעה נזיקית כ- 25 שנה לאחר מכן. לכאורה, התביעה התיישנה לפי חוקי ההתיישנות.

בית המשפט דחה את טענת התיישנות שהעלה הנתבע, וקבע שמשך שנים רבות סבלה התובעת מ"הדחקה חוזרת" וחוסר מסוגלות לנהל תביעה ממש נגד דודה. ביהמ"ש קבע עוד בהחלטתו התקדימית שיש לבחון את שאלת ההתיישנות במקרים אלו באופן שונה מבמקרים רגילים, היות שמדובר בנשים נפגעות תקיפה מינית שחוו טראומה ושאלת יכולתן להגיש תביעתן "בזמן" הינה שונה מיכולתו של האדם הסביר. נשים אלה מתמודדות עם עולם "לא סביר" ולכן עם אתגרים אחרים בהגשת תביעה נזיקית כנגד תוקפיהן. לאור האמור התובעת תמשיך ותנהל את תביעתה."
קבצים מצורפים
pshara.pdf
(198.08 KiB) הורד 305 פעמים

אישה באפלה
משתמש פעיל

אסור שהיה חוק התיישנות לאנסים גלוי עריות..

הודעהעל ידי אישה באפלה » א' דצמבר 30, 2012 10:16 pm

מיכללללללללללללל תודה רבה נשמה של אישה מוסרת את נפשה לכל אישה !! תודה ! תודה !אלף !!!!תודות לא יעבור כמו שתמכת בי .אוהבת אותך מואההההההה }{
אסוררררררררררר שיקרא דבר כזה חוק התיישנות!!
לא כל אישה מסוגלת לדבר מה שעבר עליה בילדות או בחיים בכלל..
אני זועקת לכולםםםםםםםםםםםםםם!! לא לוותר
לפתח את הפה ,כל מה שכואב בלב לספר, לא משנה למי עייקר לספר ..אנחנו חייבים לצאת להפגנה להוציא את חוק.
התיישנות , גלוי עריות, אונס . התעללות מינית ופזית.. אם יש בנות שרוצות לעשות הפגנה? לגבי העניין אני הראשונה ליד הכנסת.
לא לפחד לא שתוק להתחבאות לעביר האלה את הכאב שלכם,,,,היום אני משלמת בבריאות שלי ושל הילדים שלי . מה עוד אני יכולה לעשות בגיל כזה שנפלתי קורבן אצל אחי בתוך המשפחה???....................מתי אני יכולה לפרסם את שמו ?!!! :sucks: :sucks: :sucks: :sucks: :sucks: :sucks: :sucks: :sucks: :sucks: :sucks: :sucks: :sucks: :sucks: :happy: :happy: :happy: :happy: :happy: :happy: :happy:
ו

אישה באפלה
משתמש פעיל

Re: יש מצב שביהמ"ש ביטל את ההתיישנות באזרחי?

הודעהעל ידי אישה באפלה » ו' ינואר 11, 2013 12:39 am

אני יודעת שאין חוק התיישנות על!!!! גלוי עריות ונזקי גוף !!!!!!!
אני בסוף יוצא את האמת שלי לא אשן לא אשב בשקט ..נפשי זועקת לה' תעזרו לי להוציא את אחי מנפשי ומנשמתי...
אני נפלתי קורבן במשפחה ..
גלוי עריותתתתתתתתתתתתתתתתתתתתתתתתתתתתתתתת!!!!! עברתי אונס קשה מאוד !! והתעללות קשה ביותר
אפה אמא שלי שהייתה צריך לתמוך בי להציל אותי מהמפלצת שבמשפחה שלנו???? איפה הכל עבר ,
לא יעבור לא ימחק ולא היה בשקט אני נוסעת באור אדום!!!!!!!!! למה כי הוא לא עצר ולא רחם עלי בכלל...גם אני אסור לי לרחם עליו אחרי שאני גדלתי בבית הרוס שהיה שם ..
אנס. זונות. סמים. גנבים. לא טוב עם כל זהההההההההההה אני כאובה כל התיסמונות באות לי עכשיו
אני יצאתי מאהרון מאוחרררררררררררררררררררררררררררררררררררררררררר לעזזל כל השנים היפות אבדתי בגלל איזה בזונה שדפק לי את החיים
והיום שלמתי בנשואים שלי שנהרסו לי ..והילדים כולם התפזרו להם , והגרוש לי ממרמר את החים שלי עושה לי ממש חיים קשים
מקווה שבקרוב מאוד :cry3: :cry3: :cry3: :cry3: :cry3: :cry3: :cry3: :cry3: אדע מה אני עושה הלאה !!! אולי נגלה שבתעיים בעדיתתתתתתתתתת יש דברים נסתרים שלא נדע....

חזור אל “יעוץ משפטי”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 7 אורחים