כפיה מינית בנישואים

בפורום זה ניתן לשאול שאלות משפטיות שעוסקות באלימות ובאלימות מינית בפרט, הייעוץ בשלב הראשוני יתבסס על ידע וניסיון של חברי הפורום, ובהמשך ננסה לאתר עורכות דין שיסכימו לקחת על עצמן את הסיוע הנ"ל בהתנדבות.

הנהלת הפורום, והמגיבים בפורום אינם לוקחים אחריות משפטית או שאינה משפטית על התשובות הניתנות בפורום.

המנהלים: מיכלל, לימור עמית פנקר

צ.א.

כפיה מינית בנישואים

הודעהעל ידי צ.א. » ה' ספטמבר 06, 2012 9:40 am

שלום רב,

אני פונה אליכם בתקווה שסוף סוף מישהו יבין אותי ויוכל לעזור לי.
אני כרגע גרושה מ-2011 אך ההליכים והפרידה החלו עוד ב- 2007.
הייתי נשואה במשך 9 שנים (מ1998). יש לי שני ילדים במשמורת מלאה.
במשך שנות הנישואים עברתי התעללות מינית מצד הבעל. היום אני מבינה שזה אונס, למרות שלא השתמש במכות ולמרות שכל פעם סלחתי לו והמשכתי לחיות איתו.
אני בפוסטראומה מאז ויש אישורים רפואיים. במקביל להליך הגירושין אף חליתי בסרטן השד. וקראתי מאמר שיש קשר הדוק בין סבל שנגרם כתוצאה מטראומה מבן הזוג לבין סוג זה של סרטן !
הגשתי תלונה במשטרה אך התיק נסגר. לא היה לי כח להתמודד עם התלונה ועם חקירות. לא הייתי מודעת לחומרת מצבי. לא הבנתי שאני צריכה ליווי מקצועי בהגשת תלונה ו/או תביעה. פשוט רציתי למצות איתו את הדין ברגע שהבנתי שעברתי אונס. מה גם שנודע לי שבשיטות דומות כפה יחסי מין גם על נשים אחרות. השיטה שלו זה הפעלת מניפולציות , רמאות, התחזות והתעללות נפשית. איכשהו, יש לו שיטות להשיג הסכמה לא אמיתית לקיום יחסי מין. יש נשים שעברו זאת אבל כנראה לא מכירות את החוק ולא מבינות את חומרת מעשיו, וגם כנראה מעדיפות לשכוח מאשר להתמודד עם טראומת אונס. לכן לא מתלוננות.
אני הבנתי שמדובר כאן באנס , שהיה בעלי, ונהג לכפות יחסי מין גם עלי וגם על נשים אחרות בכל מיני מניפולציות.
מאז שהבנתי זאת התחלתי הליכי גירושין . את התלונה במשטרה הגשתי מאוחר יותר כי לא היה לי כוח נפשי להתמודד גם עם תלונה וגם עם החיכי הגירושין.
במשטרה לא ראו זאת לזכותי , לא הבינו שום גבר ממה שניסיתי להסביר להם. ביקשתי עוד פגישה לחקירה אך הם סירבו והתיק נסגר.
הנושא ממשיך להציק לי.
הייתי רוצה שמישהי תשמע את הסיפור שלי במלואו,
תתן לי חוות דעת ,
ותעזור לי להגיש תביעה אזרחית למרות סגירת התיק במשטרה. אני לא הייתי כשירה בזמנו להתמודד עם חקירות ולא קיבלתי עזרה נפשית וכלים להתמודדות.
האם ידוע לכם מי יכול לעזור לי , הן בהתמודדות נפשית והן בהגשת תביעה ?
איך אפשר לראות את מסקנות המשטרה על סגירת התיק ?

מבקשת עזרה
צ.א.

סמל אישי של המשתמש
מיכלל
סגל מסל"ן

Re: כפיה מינית בנישואים

הודעהעל ידי מיכלל » ש' ספטמבר 08, 2012 7:41 pm

שבוע טוב !
כן זה מאוד קשה בהליך הפלילי במצבים כמו שתארת,גם בפרקליטות וגם בבית המשפט לא רואים בעין מבינה מה שהם קוראים'עשות כבושה' בשפתנו-עדות שחיעו להגיש אותה זמן רב.
אני מאוד בעד תביעות אזרחיות שם נטל ההוכחה בבית המשפט קל יותר מאשר בהליך הפלילי,
אז יש בהחלט לך המלצה לבדוק,יחד עם עורכת דין,באיזו עיר את גרה ?
כמעט לכול מרכז-סיוע יש מספר עורכות דין המתמחות בתביעות שכאלה.
אשמח לענות על שאלות נוספות,איתך,מיכל.

צ.א.

הודעהעל ידי צ.א. » א' ספטמבר 09, 2012 9:11 am

שלום מיכל
טודה על תשובתך. פניתי למרכז הסיוע ברעננה. לא ממש עזרו לי. עו"ד שהפנו אותי אליהן לא עובדות בהתנדבות.
האם אפשר להפנות אותי לעו"ד בהתנדבות כולל חוות דעת על מצבי הנפשי ?

צ.א.

סמל אישי של המשתמש
מיכלל
סגל מסל"ן

הודעהעל ידי מיכלל » א' ספטמבר 09, 2012 11:44 am

הי יקרה !
לצערי הרב,חוות דעת מקצועית מאוד בעייתי או יותר נכון לומר פשוט עסק יקר,אך עורכת דין אמורה לקבל אחוזים מהתביעה ,יש כאלה הנותנות יעוץ חינם ואותן צריך למצוא, אם שווה לך להגיע לב'ש אז את מוזמנת בתאום זמנים, רק אנא אל תתיאשי,
המשך יום נפלא,איתך,מיכל. :growing:

חסוי
משתמש פעיל

הודעהעל ידי חסוי » ג' ספטמבר 25, 2012 11:21 am

היי,יש את מרכז נגה בת״א הם ליוו אותי במשך כל המשפט בהתנדבות. פשוט מדהימים.
ממליצה בחום
"ספרי, ספרי הכל אל תשמרי בלב,
כי הדמעות העצורות מרות מכל כאב..."

חזור אל “יעוץ משפטי”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 8 אורחים