אני עובדת עם הפוגע

בפורום זה ניתן לשאול שאלות משפטיות שעוסקות באלימות ובאלימות מינית בפרט, הייעוץ בשלב הראשוני יתבסס על ידע וניסיון של חברי הפורום, ובהמשך ננסה לאתר עורכות דין שיסכימו לקחת על עצמן את הסיוע הנ"ל בהתנדבות.

הנהלת הפורום, והמגיבים בפורום אינם לוקחים אחריות משפטית או שאינה משפטית על התשובות הניתנות בפורום.

המנהלים: מיכלל, לימור עמית פנקר

קרול

אני עובדת עם הפוגע

הודעהעל ידי קרול » ב' יוני 18, 2012 12:03 pm

הסיפורים הם כל כך מזעזעים. ולא משנה כמה אני אריץ את זה בראש אני לא מסוגלת לומר שנאסנתי. אני קוראת את המילה וחושבת כמה היא רחוקה ממני. החוק אומר שהחדרה של חפץ או איבר נחשב כאונס... והוא אמר לי: כל עוד אני לא מכניס את הזין שלי, זה לא נחשב. הוא דיבר על בגידה באישתו. אבל מה עם האמון שלי בבני אדם?? איפה אני בתמונה?
ביום שני האחרון הייתי בחתונה של אחד האנשים שעובדים איתי. באתי בלי רכב... הוצאתי רשיון לפני שנה (אני בת כמעט 27) רק כדי שתהיה לי שליטה מלאה על החיים שלי ואני לא אצטרך להיות תלויה. ידעתי שההורים שלי לא יתלהבו מלהביא לי את הרכב אז כבר נסעתי עם חברים.
חשבתי שאני אחזור עם חברות שלי ובסוף חזרתי עם אחד העובדים מהחברה.
שתיתי. אבל גם לשתות צריך לדעת. אני לא שותה בכמויות מסחריות ואכלתי באותו ערב.
הוא הסיע אותי לבית של דודה שלי ולקראת סוף הנסיעה התחיל ללטף לי את היד. לא הבנתי מה הרעיון של הפעולה הזו אבל היא נראתה לי תמימה ולא אמרתי מילה.
אני אדם שקופא במקום מפחד. גם מפחד לא מודע. לא חשבתי שאני מפחדת ממנו. לא חושבת שפחדתי על החיים שלי אבל משהו בי השתתק.
עצרנו בחניה במקום מואר.. הדברים הכי נוראים קוראים כשאת לא מצפה. כשזה מישהו שאת מכירה, כשזה מקום מואר. כשזה בטוח זה הזמן שהכי קל לצוד. כי את לא מצפה. וזה מה שהוא עשה. הוא עלה עלי, אמר לי שהוא רוצה לגעת בשדיים שלי ולפני שהבנתי הוא הושיט יד ושלף את השד שלי מהשמלה. הוא ליקק לי את הפטמה ואני שאלתי מה הוא עושה. הוא אמר: תרגעי. שתחררי. כשניסתי להדוף אותו (הרבה כוחות לא היו לי) הוא ניסה לנשק אותי. הזזתי את הראש. אז הוא נישק לי את הצוואר. הוא עלה עלי. כשאני במושב שליד הנהג.
הוא הכניס את היד שלו מתחת לשמלה שלי וכשהוא הבין שהוא לא יצליח להוריד לי את הגרביון הוא פשוט קרע לי אותו. הוא אמר לי שהוא מצטער על זה והוא ישלם לי על זה "כמה זה? 10, 15 שקלים?" בן של זונה... את הגרביון הקרוע שנראה כמו אחרי מלחמה זרקתי בבוקר למחרת.
הוא קרע לי את הגרביון ודחף אצבע הוא שאל איך זה מרגיש וכשלא עניתי הוא דחף עוד אצבע.. הוא ציין כמה פעמים כמה אני רטובה ושאל שוב , הפעם הוא אמר: את רטובה, זה בטח טוב לך. טוב לך? עניתי שכן... לא ידעתי מה לומר.
הוא ניסה לנשק אותי שוב וזזתי. אמרתי לו שזה לא בסדר. הוא נשוי ואני שיכורה. הוא הוציא את האצבעות שלו ופתח את המכנס. שאלתי אותו מה הוא עושה? הוא אמר לי: אל תדאגי, אני לא מכניס אותי. אני רק רוצה שתרדי לי. לקח את היד שלי והניח אותה על האיבר שלו. האיבר שלו בכלל לא עמד, כשנגעתי הוא עמד. הוא קירב אותו לראש לי ואני אמרתי לו: זה לא יקרה. לי יש כבוד לשבועת נישואין.
הוא קם ממני ויצא מהאוטו.
מצאתי את עצמי יוצאת מהאוטו ומתחילה ללכת. פתאום שמעתי אותו קורה לי: תקשיבי, אף אחד לא פה. ברצינות, אף אחד לא ראה. מה שקרה, נשאר בנינו.
אם מה שהוא עשה זה בסדר, למה שאני אדבר?
ועכשיו אני שואלת, למה אני צריכה לשתוק???
התלוננתי בעבודה כי אני לא מוכנה לעבוד מול הבחור הזה. עכשיו אני גם לא רוצה להגיע לעבודה. הכל מתחיל לחלחל ונראה לי נוראי.. הסיכום שיחה עם מי שאחראית על הטרדות מיניות והיא גרמה לי להרגיש יותר גרוע. לחצה עלי לחתום על הסיכום שיחה. גרמה לי להרגיש יותר נורא ממה שהאפס הזה עשה.
סיפרתי להורים שלי ודיברתי עם האחראית על הטרדות מיניות בחברה השנייה אליה אני שייכת (אני נציגת לקוח את אחד הלקוחות שלנו ולכן יש לי שני מנהלים, שני מנכ"לים שיודעים ושתי אחראיות על הטרדות מיניות). כרגע אני בחופשה בתשלום כי ביקשתי לא להגיע לעבודה.
ההתעסקות בנושא, ה"לחזור על זה" שוב ושוב, מתישה אותי... ידיד שלי, שהוא עו"ד אזרחי, אמר לי: תראי, יעשו לך את המוות בחקירות... מצד שני, אם זה הכל כיביכול בהסכמה, למה לקרוע לך את גרביון? למה לומר לך לשתוק?
לי מפריעה עובדה אחרת, איזה אדם שפל שכבר חוצה את הגבול עוד מסוגל לשקר על הקיום של הילדים שלו??
אני לא מסוגלת, לא כרגע, להתמודד עם כל לחץ... כולם רוצים שאני אקדם את התהליך אבל אני מתקשה להבין מה הצעד הבא..
אנא עזרו לי לעשות סדר בדברים... האם אני יכולה לעזוב את העבודה ולדרוש את הפיצויים שלי? אני לא מעוניינת להישאר בשום מקום עבודה כרגע.. אני לא מסוגלת להרים ראש בכלל ולענות על שאלות, למה אם הלקוח נלחם עלי כל כך, אז פתאום מעבירים אותי?? למה אם אני נלחמתי על התפקיד הזה (אני סטודנטית וזה תפקיד של משרה מלאה ואני התחייבתי בפניהם שאני אצליח למלא את התפקיד) אני פתאום הועברתי תפקיד וכו...
אני יודעת שמי שיקרא את זה ישמע את הבילבול שעובר לי בראש כרגע... הכל מאוד מבולגן... אנא עזרו לי... עזרו לי להבין...
אני כרגע מצד אחד רוצה שהוא ישלם על העזות מצח שלו לעשות דבר כזה ומצד שני אני לא מסוגלת לחשוב על הנזק שזה עלול לגרום למשפחה שלו... הילדים שלו... אני אדם מאוד רגיש ולרוב אני חשה אני אדם בלי עור... עכשיו בכלל אני מרגישה פצועה... אני רק רוצה להתקדם בחיים שלי.. בבקשה יעצו לי מה לעשות...

תודה על ההקשבה.
קרול

סמל אישי של המשתמש
מיכלל
סגל מסל"ן

Re: אני עובדת עם הפוגע

הודעהעל ידי מיכלל » ב' יוני 18, 2012 4:15 pm

קרול יקרה!
באמת זוועה אמיתית מה שאת עברת.
לא בדיוק הבנתי את תשובתו של העורך דין,או אשאל אחרת -את מעוניינת להתלונן המשטרה?
את כמובן יכולה והעבירה כאן היא עבירה אין לי ספק.
גם לא הבנתי האם במקומות העבודה נתנו לך 'מרחב בטוח',ששם את לא תראי אותו.
האם במקום העבודה קראו לו לבירור כלשהוא?
האם את הפסקת לעבוד? מעוניינת לעבוד?,נוכל לעזור לך, אך לא הבנית מה הנכון לך כיום לעשות.
נסי לכתוב שוב בבקשה., אני יותר מאשמח לסייע לך.
בהערכה רבה,איתך מיכל. :flowers:

קרול

הודעהעל ידי קרול » ד' יוני 20, 2012 3:59 pm

אני עכשיו כבר קצת יותר משבוע אחרי... הדברים מתחילים לקבל סדר בראש.
אני מניחה שבגלל שאונס בראש שלי הוא משהו שרואים רק בסרטים הכי קשים אז אצלי בראש הכל עומד על תקן "לי זה לא קרה".
ידיד שלי העו"ד, ציין בפני עובדה אחת פשוטה: שאם הכל "בהסכמה" (שהרי זה מה שהתוקף יאמר) אז למה הוא היה צריך לקרוע את הגרביון?
זה מה שכתבתי.. אני מניחה שזה לא היה ברור כי בראש שלי אני שומעת את הכל חוזר על עצמו, כולל הטונציה , ולכן לי זה נשמע הגיוני... או לפחות אני מנסה להישמע הגיונית לעצמי...
בעבודה, ברגע שהתלוננתי עשו לנו הפרדה. הודיעו לו שהוא אין צורך לעבור דרך המחלקה שאני עובדת בה אלא שמעתה ואילך הוא מפנה הכל מנהלת שלו והיא עושה ניתוב. כך שאני לא אצטרך לראות מיילים ממנו.
הוא סוכן מכירות שעובד עם הצד השני של העולם ולכן אני לא רואה אותו בעבודה, הוא עובד מהבית ועובד לילות.
אז מבחינת המיילים שלו בעבודה, זה טופל.
כרגע, מקום העבודה שלי נתן לי, בבקשתי, חופשה בתשלום לשבוע. אני לא מסוגלת להגיע לעבודה ולראות את המבטים המרחמים והמרגיזים האלה של המנכ"ל... אולי זה רק אני ואולי שוב כי בראש שלי"לי זה לא קרה" אבל קשה לי להיות שם.
כרגע רוצים להעביר אותי חזרה למקום הקודם שעבדתי בו, רק בתפקיד אחר, ואני לא מוכנה כי זה שעה נסיעה מהבית שלי וכל הרעיון של להיות בתפקיד שאני נמצאת בו היום זה כדי שאני לא אצטרך לסוע שעה לעבודה כל בוקר.
אני לא חושבת שאני רוצה להתלונן במשטרה כי אני רוצה לעבור הלאה. אני רוצה טיפול פסיכולוגי ולהתקדם.
אני רק רוצה לדעת איך אני פשוט אומרת לעבודה שלי "פטרו אותי, תנו לי פיצויים אחרי 4 שנים שנתתי את נשמתי למקום ותנו לי ללכת עם שארית הכבוד שיש לי".
אני רק רוצה את הפיצויים שלי ועוף משם.
אני לא מצליחה לראות את עצמי עומדת מולו. אני יודעת שהצדק איתי ואין לי שום סיבה בעולם לפחד שישחשבו אני מחפשת נקמת דם.
אני פשוט לא מצליחה להבין למה כל הזמן כולם אומרים לי בעבודה (כל מי שיודע) "את יכולה לבקש מה שאת רוצה... אנחנו נעשה מה שרק תרצי... הכח אצלך.." מה זה אומר?! מה לעזאזל זה אומר??? אני יכולה לבקש מסוק??? אני יכולה לבקש חופשה בקאריביים?? מה זה השטויות האלה??
הכל מרגיש כל כך תחום אפור... הם אומרים את המשפט הזה כאילו אני הולכת לבקש דמי שתיקה כדי לא להפיל אותם...
מה אני יכולה לבקש?
האם אפשר לפטר אותי ולתת לי את הפיצויים?

ולשאלתך, אני הסכמתי שיעשו מולו אימות... רק שאף אחד לא עידכן אותי לגבי התקדמות בנושא.

תודה על העזרה,
קרול.
קרול

קרול

הודעהעל ידי קרול » ד' יוני 20, 2012 4:06 pm

מיכל שלום..
שכחתי לומר שלום קודם וכשאני קוראת את מה שכתבתי אני שומעת כמה אני כועסת..
אני חושבת שעברתי לשלב הכעס....
תודה על הנכונות ועל ההבנה.
וסליחה על איך שהדברים כתובים... אני בטח שלא כועסת עליך.. אני אשמח להכוונה.
הכל תלוש לי ולא ברור...
המון תודה.
קרול

סמל אישי של המשתמש
מיכלל
סגל מסל"ן

הודעהעל ידי מיכלל » ה' יוני 21, 2012 4:00 pm

אהבתי מה שכתבת מה יתנו לי מסוק וכו', זה יותר נכון מנכון,אסור להם בשום פנים ואופן ל'הרע לך את תנאי העבודה' ואם חזרה למקום קודם מרע את תנאיך,הבהירי להם במילים מדויקות -'אתם מרעים את תנאי העבודה שלי ' והם מיד יבינו שהם לא יכולים לשחק איתך,
השאלה אם מבחינת הקרירה שלך לעתיד נכון לך לעזוב, כי אם כן אפשר לפנות אליהם בכתב, היועצת המשפטית שלנו תעזור לך לנסח מכתב המבקש - והם יתנו לך את כל מה שמגיע לך לדעתי.
אך חישבי טוב טוב מה נכון לך, חופשהלשבוע זה בריא, וחכי עד צאת השבת,חישבי עם עצמך,החזירי לך את הבטחון שלך וצאי לקבל את זכויותיך,וזכותך לעבוד בכבוד ובבטחון.
קצת נמשע לי שחבל לזרוק מה שהשקעת שם,אך אם אני טועה -אז קדימה לעבודה הבאה.
העיקר שאת תרגיש טוב איתך, והעיקר שלא ייפגעו זכויותיך לפרנסה ולכבוד גם יחד.
ומותר לך לכועס,כשאת כועסת אני יודעת שאת בכיוון הנכון.
איתך בהערכה אדירה,מיכל. :flowers:

קרול

הודעהעל ידי קרול » ו' יוני 22, 2012 9:32 am

מיכל שלום ושבת שלום.

אני אסביר... לפני ארבע שנים חיפשתי עבודה ובמקרה מצאתי עבודה בחברת שילוח. זה היה לי קרוב לבית והיה לי ממש נוח. חיפשתי נוחות לא קריירה.
אחרי שנה וחצי בערך החברה העבירה את המשרדים שלה למקום שכיום הוא שעה נסיעה ממני. בינתיים התחלתי ללמוד.
את כל שנה ב שלי בלימודים העברתי בנסיעות.... נסיעות ללימודים (40דקות) ונסיעות לעבודה (שעה בבוקר, שעה בערב...) נגמרתי... בקיץ האחרון, נפלה בחיקי ההזדמנות לעבוד כנציגה אצל לקוח שלנו, זה היה לי קרוב יחסית לבית, חצי שעה נסיעה, אבל המקום רצה אותי המשרה מלאה ואני סטודנטית.
אחרי מלחמות של חודשים במנהלת שלי שתמצא לי מחליף/ה הלקוח הסכים לקבל אותי בתנאים שלי ועכשיו אני שם.
זו לא קריירה. יבוא ויצוא לא מעניינים אותי וגם לא לוגיסטיקה. אני בכלל סטודנטית לאחד ממקצועות הרפואה. וזה העבודה הסטודנטיאלית שלי.
כרגע אין להם מה להציע לי ואני לא רוצה להמשיך שם ובטח שלא לחזור ליסוע שעה לכל כיוון. מבחינתי כל תפקיד הוא לחזור אחורה...
מצאתי תפקיד במכללה שלי ואני רוצה לעבור לשם. הכסף של הפיצויים יעזור לי מאוד להתחיל את שנת הלימודים האחרונה שלי... השאלה היא איך אני גורמת לזה שאני אגיע איתם להסכם שיתנו לי ללכת? אני לא רוצה לחזור לעבודה שלי והתפקיד שלי הוא לא קריירה מבחינתי.. אני אדם שקולט מהר ואני יודעת לעשות בחברה שלי כמעט כל תפקיד תפעולי שקיים, כולל גם דברים שלא היו בסמכותי כי אני פשוט קולטת... הם יודעים את זה. הם יודעים שיש לי ידע נרחב בכל מה שקשור לתפעול של החברה. אבל אני לא מעוניינת. אני רוצה את הפיצויים שלי אחרי 4 שנים ולא לראות אף אחד מהם.
בבקשה תיעצי לי...
קרול

קרול

הודעהעל ידי קרול » ו' יוני 22, 2012 9:37 am

שכחתי לציין שביום ראשון ב12 יש לי שיחה עם המנהלת שלי על זה שאני לא מעוניינת לחזור לעבודה...
אני אשמח אם תספיקי לראות את ההודעה הזו לפני... אני לא עושה שום צעד קיצוני בלי הדרכה..
מחכה לתשובה.
תודה ושבת שלום.
קרול

סמל אישי של המשתמש
מיכלל
סגל מסל"ן

הודעהעל ידי מיכלל » ש' יוני 23, 2012 7:09 am

הי קרול !
אוסיף כאן את הפאן המשפטי,
כמו שהבנתי הפגיעה לא היתה בשעות העבודה ?
אך ההכרות שלכם משם והוא עדין מועסק שם?
אני כן מצפה מהמנהלת לקחת אחריות כלשהיא, הסבירי לה שאת איתו לא עובדת ושלך לא מתאים לשנות את התנאים
את עוזבת במצב לא קל,אחרי פגיעה מאוד קשה בך,ואת מצפה ממנה לשלם לך פיצויים.
ההגיון אומר שהיא תאשר.
מקווה מאוד שתצליחי,כי הפיצויים הם לא כסף של תביעה כזו או אחרת ונראה לי שעדיף למנהלת לשלם לך פיצויים.
בהצלחה,איתך מיכל.

קרול

הודעהעל ידי קרול » ש' יוני 23, 2012 10:22 am

מיכל שבת שלום,
הבנת נכון.
האירוע קרה מחוץ לשעות העבודה ולא מסגרת העבודה, זה קרה כי מישהו שעוהד איתי התחתן והפוגע הוא אחד העבודים שהסכים לקחת אותי טרמפ.
אני אומרת הסכים כי ביקשתי ממספר אנשים ורציתי להשאר בחתונה כמה שיותר.. הוא זה שעזב את המקום בשעה הכי מאוחרת.
חזרה לנקודה: אני מכירה אותחו רק ממקום העבודה שלי ולא משום מקום אחר ואני לא רואה אותו בשום מקום אלא אם זה מפגש של העבודה (לעבודה יש פעם בחודש מפגש שכולם חייבים להיות נוכחים בו כי שם יש את דברי המנכ"ל ומצטיין החודש, למזלי, אני אף פעם לא שם כי זה יום לימודים שלי).
בכל אופן, כפי שהסברתי, הפוגע הוא חלק מחברה שהיא בעצם הלקוח שלנו ומחר יש לי שיחה ובה אני מעוניינת לבקש שלאור העובדה ואי אפשר להמציא לי תפקיד קרוב לבית, והאפשרות היחידה היא להרחיק אותי שעה נסיעה אני מנסה לחשוב על נוסח שבו הם יסכימו לפטר אותי ולהעניק לי את הפיצויים. זה ממש יעזור לי להתחיל מחדש (כי זה יכסה לי את הלימודים ואני אוכל להתחיל את החיים שלי עם החסכונות שלי כמו שתמיד חשבתי שאני אעשה בשנה האחרונה ללימודים).
הכל עיניין של פוליטיקה... איך אני מתנסחת נכון מולם בלי שישחשבו שאני מנצלת את המצב.. בכנות, רק המחשבה על לדרוך שם הופכת לי את הבטן...

תודה על התגובה המהירה והחמה.
קרול.
קרול

סמל אישי של המשתמש
מיכלל
סגל מסל"ן

הודעהעל ידי מיכלל » ש' יוני 23, 2012 1:14 pm

קרול !
פשוט קצר ולעניין, יש לך את האמת שלך והיא אוביקטיבית מאוד אמיתית, לכי עם מה ומי שאת אל תשני דבר.
אם חלילה לא יקבלו את פנייתך,אנו נעזור לך לפנות בצורה משפטית יותר,היועצת שלנו תנסח לך מכתב, אך שלב ראשון נסי את עם האמת שלך,כי זה נשמע הגיוני ואמיתי יותר מהכול.
רק תזכרי שאנו הגב שלך,את לא לבד.
בהצלחה ! נישמי עמוק ובחופשיות לפני הפגישה ואמן שהכול יעבור בדרכי נוועם.
איתך,מיכל.

קרול

הודעהעל ידי קרול » ש' יוני 23, 2012 2:52 pm

מיכל, תודה רבה.
אתם/ן הגב שלי. לא יכולתי לדמיין אפילו שיש אנשים טובים כמוך. אני אעדכן אותך מחר מה קורה עם זה.
תודה רבה לך.
סופש רגוע ובשורות טובות.
שמחה שאת איתי, קרול.
קרול

סמל אישי של המשתמש
מיכלל
סגל מסל"ן

הודעהעל ידי מיכלל » ש' יוני 23, 2012 4:42 pm

אמן ואמן,בהצלחה,איתך,מיכל.

קרול

הודעהעל ידי קרול » א' יוני 24, 2012 1:42 pm

מיכל שלום,
יצאתי מהשיחה לפני שעתיים בערך. המנהלת שלי מקסימה. מה שכן, היא ניסתה, ואני משערת לצורך כסת"ח, שאני אומרת את המילים: פטרו אותי.
במקום זה אמרתי לה: אני אהיה כנה איתך, אני לא מוכנה לחזור לעבוד אצל הלקוח ורק כדי להגיע למשרדים שלנו לקח לי שעתיים (יצאתי ב10 בבוקר כדי להגיע לפגישה ב12), כל חזרה למקום הקודם זה מבחינתי הרעת תנאים כי אני אצטרך לסוע יותר משעה.
היא רשמה את הדברים שלי והיא אמרה שהיא תעביר את זה לכוח אדם והם יעדכנו אותי.. תחזיקו אצבעות... אני כל כך לא רוצה לחזור לשם שאפילו נדרתי נדר למתן מעשר אם אני אקבל את הכסף.
מיכל, מליון תודות על הכח ועל ההבנה ובעיקר על הסבלנות.
תודה רבה.
קרול . :flowers:
קרול

קרול

הודעהעל ידי קרול » ב' יוני 25, 2012 1:33 pm

מיכל שלום,
אני יודעת שחפרתי לך מלא.. אבל יש לי שאלה.
התקשרו אלי עכשיו וזימנו אותי לשיחה בעקבות שיחת האימות שעשו מול הבחור.
מה זה אומר? מה יהיה בשיחה כזו? יכול להיות שלא יתנו לי מה שאני רוצה? יכול להיות שהוא אמר שאני משקרת? מה זה אומר?
אני מתחילה להילחץ.. אני מתחילה לפחד.. את יכולה להסביר לי בבקשה את המשמעויות?

תודה על הכל,
קרול. :cry2:
קרול

סמל אישי של המשתמש
מיכלל
סגל מסל"ן

הודעהעל ידי מיכלל » ב' יוני 25, 2012 3:58 pm

רגע,קודם כל להרגע :hi:
ממש ממש לא להילחץ! את הרי לא שיקרת נכון ?
כעת,שאני אבין העימות היה?
זו שיחה אחרי?
מה שחשוב שתתרכזי טוב טוב במה שאמרת פעמים קודמות שהיית שם,ונסי לחזור על אותם מילים שלך,כי זה מה שחשוב -שאת תדבקי באמת שלך, במה שאת אומרת,וברור שהוא יתן סיפור אחר לך זה ממש לא צריך להפריע,כי את יודעת מה היה וחיזרי שוב על מה שאמרת לפני.
אין לך מה להתאמץ כי האמת היא הכי קלה -זו המציאות והשאר מיותר.
כן נסי גם לא להרחיב יתר על המידה- בלי פרטים מיותרים.
איתך, ונזכרתי בדבר :את ממש לא חופרת,חופר רק מי שיש לו מעדר, :happy:
בהצלחה,איתך,מיכל.

חזור אל “יעוץ משפטי”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 14 אורחים