התיישנות בהליך הפלילי

בפורום זה ניתן לשאול שאלות משפטיות שעוסקות באלימות ובאלימות מינית בפרט, הייעוץ בשלב הראשוני יתבסס על ידע וניסיון של חברי הפורום, ובהמשך ננסה לאתר עורכות דין שיסכימו לקחת על עצמן את הסיוע הנ"ל בהתנדבות.

הנהלת הפורום, והמגיבים בפורום אינם לוקחים אחריות משפטית או שאינה משפטית על התשובות הניתנות בפורום.

המנהלים: מיכלל, לימור עמית פנקר

סמל אישי של המשתמש
אתנה
משתמש פעיל

התיישנות בהליך הפלילי

הודעהעל ידי אתנה » ו' אפריל 20, 2012 9:22 pm

שאלה: ידוע לכן אם יש התיישנות על טיפול בתלונה במשטרה? כלומר, התלונה הוגשה לפני שנתיים (!!!) ועצרה את מירוץ ההתיישנות של העבירה, אבל המשטרה והפרקליטות עמוסות וגוררות רגליים, ובינתיים התיק חזר בפעם השנייה מהפרקליטות למשטרה להשלמות חקירה. מה שמטריד אותי הוא החשש שאם וכאשר סופסוף יוגש כתב אישום, יחליט ביהמ"ש שההליך נמשך כ"כ הרבה זמן שיהיה זה עינוי דין כלפיו אם ייפתח משפט, והתיק יידחה על הסף.
זה יכול לקרות?
בינתיים אני יושבת על הגדר ולא לוחצת על הפרקליטה ו/או על החוקרת; אולי אני עושה טעות?...

סמל אישי של המשתמש
מיכלל
סגל מסל"ן

Re: התיישנות בהליך הפלילי

הודעהעל ידי מיכלל » ש' אפריל 21, 2012 10:26 am

אתנה יקרה !
ברגע שאת הגשת את התלונה אז ההתישנות היא לא עליך- אם תיק יושב יותר מדי זמן בפרקלטות- אז הם צריכים לפתור את זה מול פרקליט המדינה, ובדרך כלל הוא אכן מאשר להם להמשיך בהליך.
אך כן הייתי ממליצה לנדנד בטעם לפרקליטות, ולמשטרה, בדיוק בשביל זה קיים פרוייקט הליווי בהליך במרכזי הסיוע, תתקשרי 1202 ובקשי את רכזת ליווי בהליך הפלילי שהיא תלחץ זהו לחץ נוסף המוסיף המון.
אתנה ,אם את חושבת על תביעה אזרחית גם את יכולה במקביל,ולא להמתין להליך הפלילי.
בהצלחה ענקית,איתך לכל בקשה,מיכל.

סמל אישי של המשתמש
אתנה
משתמש פעיל

הודעהעל ידי אתנה » א' מאי 13, 2012 12:04 am

האמת שעם כל מה שאני יודעת היום, הייתי שמחה לתבוע בהליך אזרחי ולהחזיק גם ביותר שליטה על העניין וגם בסיכוי לפיצוי של ממש (במקרה שלי ממש קל להוכיח נזק, קלאסי לתביעה נזיקית: אחוזי נכות ואובדן כושר השתכרות גבוהים שנקבעו בביטוח לאומי). א-ב-ל ההתיישנות הדפוקה בעילה אזרחית פקעה לפני חמש שנים. שזה כמובן טמטומת מוחלטת, לפני חמש שנים לא הייתי אפילו בכיוון של להיות מסוגלת לפתוח את זה. לגבי הליווי של מרכזי הסיוע, ניסיתי ונכוויתי. תודה, מיכל! וסליחה שלקח לי יובלות להשיב

סמל אישי של המשתמש
מיכלל
סגל מסל"ן

הודעהעל ידי מיכלל » א' מאי 13, 2012 8:10 am

אתנה !
יש ביטוי יפה שאומר - never say never -
אז בואי וצאי לבדוק, אם נכווית במרכז סיוע - אולי התחלפה הרכזת שנכוות בגללה,,,, אולי אפשר [ואני אשמח לעזור כאן ] לגשקר ולהצליח להביא אותם שכן ייסיעו לך,,,
במקרה של ההתישנות, אם יש לך הוכחות טובות לכך שמצבך אז לא איפשר זאת, אז אפשר לבדוק, יש באיגוד מרכזי הסיוע יועצת משפטית אם תרצי אעביר לה והיא תבדוק,,,,אולי עורכת דין טובה תייצור איזה שהוא תקדים,,,
נראה לי שכל מצב שתארת כן אפשר לשנות אותו,,,,
אם את מסכימה אז נבדוק יחד,,,
שבוע טוב ובהצלחה לכל החלטה שלך,איתך מיכל. :flowers:

חזור אל “יעוץ משפטי”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 8 אורחים