שאלות

בפורום זה ניתן לשאול שאלות משפטיות שעוסקות באלימות ובאלימות מינית בפרט, הייעוץ בשלב הראשוני יתבסס על ידע וניסיון של חברי הפורום, ובהמשך ננסה לאתר עורכות דין שיסכימו לקחת על עצמן את הסיוע הנ"ל בהתנדבות.

הנהלת הפורום, והמגיבים בפורום אינם לוקחים אחריות משפטית או שאינה משפטית על התשובות הניתנות בפורום.

המנהלים: מיכלל, לימור עמית פנקר

צהלת החיים
משתמש פעיל

שאלות

הודעהעל ידי צהלת החיים » ה' אפריל 12, 2012 3:06 pm

על אלימות במשפחה-
להתקשר לשלום הילד או לעוסית של האיזור כולל גם חקירה ותביעה וכו במשטרה?כל סיוע רשמי יכלול גם חקירה או הוצאת צו הרחקה?
יש לחוק מה לעשות גם במקרה שיש רק קטין אחד(יש גם בגירים שמתגוררים בבית),ויש גם ילד שצריך השגחה צמודה וטיפול מאביו?(לכן בעייתי למשל לתת לאבא הרחקה..אבל מסוכן שהוא כאן..)

נמאס לפחד,אבל אני חוששת שאולי לא יהיה לנו מענה..
1, 2, 3 כ ן! :)

"אל תיגעי בי" אמרתי "אם תיגעי בי אני עלולה להיעלם"
(אף אחד בשום מקום)

קמת בבוקר?יופי!כל השאר זה בונוס:)(מפשט יפה שמצאתי תפרשו כרצונכם)

אודל עוד קצת..נס שאת כאן,עוד יותר נס שהמצב השתפר,תחזרי כולם מחכים לך

סמל אישי של המשתמש
אמה
משתמש פעיל

Re: שאלות

הודעהעל ידי אמה » ו' אפריל 13, 2012 2:21 am

עד כמה שידוע לי, כשמעורבת עוסית או פקידת סעד בנושא של אלימות יש חיוב ישיר לבצע חקירה. לווא דווקא משטרה ובלאגן. לפעמים בדיקה של פקידת סעד מספיקה.
אם קל מרגישה שיש מישהו שפוגעים בו, או שאת עצמך נפגעת אני מייעצת לך לדווח על זה.. יערית אפשר למנוע ולעצור את זה. הפגיעה הבאה לא חייבת להתממש. .
תאבדי את השפיות.. תאבדי אותה רק קצת.. תאבדי אותה עד שתצליחי למצוא את עצמך.. לא נורא שהעולם יהרס בדרך.. שהעולם ישרף בלהבת האגואיזם..
תאבדי את עצמך קצת מרצון, כי כל הזמן זה קורה בכח ..
תאבדי את עצמך.. תאבדי רק כדי למצוא.

סמל אישי של המשתמש
מיכלל
סגל מסל"ן

Re: שאלות

הודעהעל ידי מיכלל » ו' אפריל 13, 2012 8:15 am

בוקר אור !
לפקידת סעד [שהיא עובדת סוציאלית שעשתה קורס נוסף,זו לא פקידה בקבלה,,,עם כל הכבוד] יש סמכויות כמו לקצין חוקר,נהפוך הוא,אם ניגשים למשטרה החוקר לא יעשה כלום בלי פקידת הסעד,אאנו ממליצות לפנות לפקידת הסעד כי אז ההתערבות פחות קשה ויותר מקצועית, כן צריך לדווח גם אם יש קטין אחד,וגם אם יש ילד עם צרכים מיוחדים, אם האבא אלים אולי הוא גם פוגע בילד המיוחד ? כדאי שאשת טיפול תגיע, בימי חג ניתן להגיע לפקידת סעד תורנית דרך טלפון 106 , אך היא תתערב רק אם יש חירום, אם ישנה אלימות קשה וצריך עזרה מיידית אז יש לצלצל 100 המשטרה תגיע מהר מאוד והיא תקפיץ את פקידת הסעד התורנית, מקווה שעזרתי, כל אזרח יכול לדווח על קטין בסיכון,כך שאם את מעוניינת תעבירי אלי פרטים ואני אדווח.
בהצלחה,ואולי זה הזמן להגיע לחירות מהאלימות ? איתך,לכל בקשה,מיכל.

חזור אל “יעוץ משפטי”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 12 אורחים