האם יש לי "קייס" להגשת תלונה?

בפורום זה ניתן לשאול שאלות משפטיות שעוסקות באלימות ובאלימות מינית בפרט, הייעוץ בשלב הראשוני יתבסס על ידע וניסיון של חברי הפורום, ובהמשך ננסה לאתר עורכות דין שיסכימו לקחת על עצמן את הסיוע הנ"ל בהתנדבות.

הנהלת הפורום, והמגיבים בפורום אינם לוקחים אחריות משפטית או שאינה משפטית על התשובות הניתנות בפורום.

המנהלים: מיכלל, לימור עמית פנקר

אני 27

האם יש לי "קייס" להגשת תלונה?

הודעהעל ידי אני 27 » ו' מרץ 30, 2012 10:56 pm

אני לא יודעת אפילו מהיכן להתחיל לכתוב את ההודעה. כל כך הרבה מה לכתוב ולשאול ולספר. מקווה שהפורום פעיל, כי ראיתי שמנהלת הפורום לא באמת מגיבה להודעות.

אני רוצה להתלונן, באמת. אבל יש מעצורים. כל כך רבים. לפני מספר חודשים בלהט הרגע של האקס שלי, הסכמתי וניגשתי להתלונן על הטרדה מצד אח של חברה שלי. מילולית בעיקר, מדי פעם היו נגיעות, ליטופים קטנים. אבל בעיקר מילולית. לכן אני לא מופתעת שהתיק עדיין עומד במשטרה ומלבד לזמן אותי להצהרות, הם לא באמת עושים דבר. אני גם לא מצפה, בכנות. אבל עובדה קיימת היא, שכבר יש לי תיק פתוח במשטרה על הטרדה כלפיי גבר. לפני מספר ימים עברתי משהו... לא יודעת מה עברתי. הטרדה, תקיפה, אין לי מושג. לא יודעת מה ההגדרה השמית, אשמח אם מישהי יודעת דבר תוכל לשים את העיגול מסביב למילה הנכונה. כך או כך, קרה משהו. עם אדם אחר. חריף יותר, והבחור מאיים עלי עד היום, גם כמה ימים אחר כך. ואני מקללת את הרגע שהלכתי להתלונן לפני כמה חודשים, כי איך אראה במשטרה? מתלוננת סדרתית? מה הסיכוי שיאמינו לי ולא יחשבו שאני שקרנית פתולוגית שממציאה דברים? כי אנחנו יודעות, גם זה קורה. ואולי אני משכנעת את עצמי שאני אשמה בכל, כי בנוסף למקרים האלו, נאנסתי גם לפני המון שנים על ידי מי שהיה בן זוג שלי אז (אני בת 27). זה נשמע לי נורא אפילו רק לכתוב זאת. אני מרגישה שמשהו לא בסדר איתי, בדרך ההתנהגות שלי, וזה נוראי. יש לי מועקה, רצון עז להתלונן ושישלם את מה שמגיע לו, אבל אני כל כך חוששת מהתגובה במשטרה כלפי תלונה נוספת ממני. זה הורג אותי.

על קצה המזלג, מה שקרה הוא כזה: לפני מספר ימים נפגשתי עם ידיד שחשבתי לקרוב, שמעולם לא היה בנינו דבר רומנטי. זה היה בלילה, הוא צלצל לומר שהוא לא מרגיש טוב, ואם אוכל לבוא להיות איתו קצת עד שיוכל לנהוג חזרה הביתה. הוא גר בעיר אחרת ממני, שיש בערך 20 25 דקות נסיעה אליה. כמובן שהסכמתי, דאגתי. כשהגעתי אכן היו סימנים שהוא לא הרגיש טוב, אפילו חשבתי שאצטרך לקחת אותו למיון. בהמשך התברר לי, שהוא עישן משהו. לא סיגריות. עישן משהו שלא חוקי בארץ. לא רציתי שינהג כך הביתה והסכמתי לחכות איתו עד שזה יעבור. ישבנו ברכב שלו, וזה פשוט היה... נוראי. בקשות חוזרות שוב ושוב שאנשק אותו, אפילו הזיז לי את הפנים וניסה בכל זאת אחרי שאמרתי לא שזה לא יקרה. "אבל למה? מה הבעיה שלך? את תהני גם, נו אני מבטיח לך". בחילה. צמרמורת. הוא הניח יד מסביב לכתפיים שלי, ליטף כל הזמן. את השיער, את הצוואר. נשיקות בכתף. עוד ועוד דברים שעולים לי בזיכרון בעודי רושמת. ואני אומרת, לא. ואני מבקשת שיפסיק, ומבקשת שיתרחק. והוא שואל אם נעים לי, ואני עונה שלא. ולא זזה, לא מזיזה אותו, לא צועקת, לא יוצאת מהאוטו. קפואה. עבר זמן, הרבה זמן. הרבה זמן של בקשות מצידו וליטופים, הרבה זמן של לומר לא ולא ולא ותפסיק ודי. עד שיצאתי מהרכב, אמרתי לו שיש לי פיפי ואני הולכת. הוא לקח לי את התיק. כבר הייתי בחוץ. למען השם, הייתי בחוץ. הוא אמר שאלך לעשות פיפי בגינה ואחזור. ביקשתי את התיק, שכחתי שביקשתי את התיק. הוא שאל למה אני צריכה אותו, אם אני מתכוונת לברוח. אמרתי שלא, אבל שיש לי שם דברים. הוא אמר שלא, ולא נתן לי את התיק. הלכתי, הלכתי לגינה ליד. וחשבתי, מה אני עושה. הפלאפון בתיק, המפתח בתיק. מצאתי את עצמי חוזרת לרכב. לב דופק, יודעת מה ומי ימתין שם. הפרעתי לו באמצע, אני די בטוחה. הוא גנח בדיוק כשנכנסתי, היד שלו הייתה... שם. מעל הבגדים. ואני מתיישבת. ובראש צועקת לעצמי "מה את עושה לעזאזל??". אבל התיק... התיק אצלו. 2 3 בבוקר. איך אחזור הביתה בלי התיק? מה אענה להורים שישאלו איפה התיק? הרי הייתי אצל חברה... (הלכתי אליו אחרי חברה). זה החמיר. הוא אמר ש (סליחה על השיתוף) שעומד לו. הוא ביקש שאגע בו. לא. שוב. לא. למה? את תהני. תגעי בו נו, קצת. ומתעצבן. ומתקרב. ונוגע בבטן, ופתאום היד על החזה. ואני רוצה להקיא, אבל לא זזה. מדי פעם אומרת שמספיק, שדי. הידיים על הברכיים, הגוף מופנה לכיוון השני. והוא לא מוריד את היד. היד שלו הרגישה כמו על העור, ולא על החולצה. פחדתי להסתכל למטה, מפחדת לראות שהוא הכניס את היד מתחת לחולצה. אני עד היום לא יודעת. הכל מבולבל. מתישהו הוא גם תפס לי את החולצה והרים אותה מהבטן. קפצתי, צעקתי "מה אתה עושה??". "רציתי לראות..." רצה לראות... יד מונחת על הבטן, והוא מלטף... מחמיא לי על החזה. אני מרימה את החולצה, שלא יוכל לראות דבר. תופס לי בידיים, ואומר לי "לא, אל תרימי. תשאירי ככה. זה יפה". ואני מנסה להשתחרר, להזיז את הידיים, כדי שאוכל להרים את המחשוף. והוא מסתכל, בוהה, וזה חודר לנשמה. והיד שלו על הברך, ונכנסת יותר פנימה. ואני מרגישה אותה ממש שם... ואני סוגרת את הרגליים כל כך חזק, ועוצמת עיניים. וזה כל כך מגעיל. ואני לא מצליחה לדחוף אותו ממני, לא מצליחה לזוז. בקושי מצליחה לומר לו שיפסיק. ממלמלת. והוא שוב שואל אם נעים לי, ואני עונה שלא. והוא אומר... שהוא מרגיש שנעים לי. ואני מתכווצת, ונגעלת. לא נעים לי, אתה לא מרגיש. למה אתה אומר את זה? והוא אומר דברים. והמשפט הכי חודר "בא לי לאנוס אותך". ואני נשברת בפנים. נזכרת בעבר, ורוצה להעלם. לא להיות שם. "תגידי תודה שאני לא עושה שומדבר בכוח, כי אני יכול". "את כל כך יפה". אני לא רוצה להיות שם, אני בוהה בנקודות ברכב. והזמן עובר. בערך 3 4 שעות. ואני רק רוצה שזה ייגמר ולהיות בבית.
וכן, יש לי פה אשמה. למה באתי? למה לא צעקתי? למה לא דחפתי? למה לא הלכתי והשארתי את התיק? ולמה ולמה ולמה... ומה זה ומה זה ומה זה? מה הוא עשה לי? מה קרה פה?
רוצה להתלונן, באמת.
איך יתייחסו אלי במשטרה כשיש לי כבר תלונה? איך יתייחסו אלי עם כל השאלות האלו שאני בעצמי תוהה עליהן?
האם עוברים תהליך אחר במקרה כזה מאשר כמו בהטרדה? אולי זו גם רק הטרדה?
מבולבל ומתוסכל לי.
חייבת מענה ועצה, בבקשה. הוא מסמס לי כל הזמן. דברים דוחים. הוא הפיל את עצמו בסמסים, רמז על מה שעשה ועוד איים שהוא יעשה גרוע מזה. אני חושבת שהוא אפילו היה אצלי אתמול, המזל שיצאתי מהבית.
בבקשה תענו לי מהר.

סמל אישי של המשתמש
אייל
Site Admin

Re: האם יש לי "קייס" להגשת תלונה?

הודעהעל ידי אייל » ש' מרץ 31, 2012 2:23 pm

[יש על כך נושא נוסף בפורום תקיפה מינית, בתשובות כאן, בבקשה תתייחסו להיבט המשפטי]
מה יותר נפלא מאשר לגרום לבחורה ששכחה איך מחייכים, לצחוק...
"כדי להגשים חלום אחד ישן, יש צורך במליון חולמים שלא עוצמים את עיניהם..."
http://shovrotshtika.co.il

סמל אישי של המשתמש
מיכלל
סגל מסל"ן

Re: האם יש לי "קייס" להגשת תלונה?

הודעהעל ידי מיכלל » ש' מרץ 31, 2012 5:47 pm

שבת שלום אני יקרה !
כן נעשתה פה עבירה, כל עוד לא אומרת "רוצה אני" -יש כאן תקיפה מינית כלשון החוק.
ללכת למשטרה מאוד לא פשוט -נכון את צודקת, אך יש לך גם את המסרונים וכול מה שנעשה דרך הנייד,ונשמע לי שאת מרגישה מאוד מאויימת, אני כן ממליצה לך ללכת למשטרה,אין קשר לתלונתך הקודמת,כן זה יעלה להם במחשב בשנייה שיקלידו את שמך,אך את מבקשת כעת הגנה מיצור שמטריד ומאיים והם הדרך לעצור את ההטרדות והאיומים האלה,
אך כן עדיף לגשת בליווי מרכז הסיוע שבאזור מגוריך,צלצלי 1202 ובקשי ליווי לתחנת המשטרה,אנו מתאמות פגישה יחד עם הנפגעת עם חוקרת אשר הוכשרה לקבל תלונות שכאלה.
אני ממליצה לגשת ' בשעות העבודה' כי בסופי-שבוע חגים ובשעות הערב והלילה -יש תורן והוא לא תמיד האדם המוכשר לקבל תלונות אלה ,ואם יש להם עצורים באותו זמן הם אינם מתפנים ולחכות שם זו לא חוויה נעימה.
יקירתי, את לא חטאת ולא פשעת,את כן אמורה לדאוג כעת לבטחונך,אשמח לסייע לך בכל בקשה, מיכל,מרכז סיוע בנגב.

חזור אל “יעוץ משפטי”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 12 אורחים